KÜLTÜR KOLEJİ 60.YILINDA ATA’NIN HUZURUNDA

60.Yılında Kültür Koleji Ankara'da Ata'nın huzuruna çıktı.

KÜLTÜR KOLEJİ 60.YILINDA ATA’NIN HUZURUNDA
KÜLTÜR KOLEJİ 60.YILINDA ATA’NIN HUZURUNDA Admin

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında yer alan Kültür Koleji ve Kültür2000 Kolejinin yöneticileri, öğrencileri, velileri, öğretmenleri ve mezunları 60.yılda Ata’nın huzurundaydı. Kültür Kolejinin 60.yıl etkinlikleri Anıtkabir ziyaretiyle başladı. Saygı duruşu ve İstikal Marşı’nın okunmasının ardından Heyet Başkanı İKEK Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu’nun Atatürk’ün mozolesine çelenk sunumu ve ardından Anıtkabir Özel Defterini imzalamasıyla sona eren törende duygusal anlar yaşandı.   Grup, Ata’nın huzuruna çıktıktan sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Mezunlar Derneğinden 60.Yıl Yemeği

Ziyaret ardından Mezunlar Derneğinin düzenlediği 60. Yıla Girerken yemeğinde Kültür Kolejinin 60 yıllık tarihinde rol oynamış isimlerin yanı sıra, okul yöneticileri, mezunlar ve İstanbul Kültür Üniversitesi akademisyenlerinin katıldığı gecede, Kültür Kolejinin 60 yıllık başarı hikayesini anlatan özel bir film gösterildi.

Gecede Akıngüç Ailesi adına bir konuşma yapan İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Sayın Bahar Akıngüç Günver “Kültür”ün, yaşayan, değerleri ve ilkeleri olan bir karakter olduğunun altını çizerek, tüm Kültür Koleji ailesinin 60.yılını kutladı.


Dünden Bugüne Kültür Koleji

26 Eylül 1960 tarihinde, İnşaat Yüksek Mühendisi Fahamettin Akıngüç tarafından kurulan, Bahçelievler’de 3 katlı ve 10 dersliği olan bir binada hizmete giren Kültür Koleji, bugün iki ana yerleşkede toplam 9 okulda eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Kültür Koleji Eğitim Vakfının 1997 yılında kurmuş olduğu İstanbul Kültür Üniversitesi de anaokulundan üniversiteye uzanan eğitim zincirini taçlandırıyor. 60 yılda on binlerce mezun veren Kültür Koleji, bugün 300’ün üzerinde öğretmeniyle 3000’den fazla öğrenciye hizmet veriyor.

KÜLTÜR KOLEJİ ANITKABİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Şubat Ayı Örnek Soruları Yayımlandı
Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Şubat Ayı Örnek Soruları Yayımlandı
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı