Sandık Görevlisi Sandık Başkanı ve Üyelere Ücreti Ne Zaman Yatacak?

31 Mart Yerel Seçimleri’nde görev alan sandık görevlilerinin ödemleri başladı. Seçimlerde sandık başkanı, sandık görevlisi ve siyasi parti üyesi olarak görev alan kişilerin ücretleri TEB Bankası üzerinden ödenecek.

Sandık Görevlisi Sandık Başkanı ve Üyelere Ücreti Ne Zaman Yatacak?
Sandık Görevlisi Sandık Başkanı ve Üyelere Ücreti Ne Zaman Yatacak? Admin

31 Mart Yerel Seçimlerinde binlerce sandık görevlisi, görevlerini yerine getirdi ve bu iş karşısında ücret hak ettiler. Sandık başında görevli olan herkese ödenecek olan ücret Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenmişti. Seçimlerin tamamlanmasından uzun bir süre geçti ve sandık görevlileri ücretlerini bekleyişe geçti. Seçimlerde görevli kişilerin ücretleri ödenmeye başlandı. Önemli bir yerel seçimi daha geride bıraktık. Seçim ile ilgili süreç henüz atlatılamamış olsa da, sandık görevlilerinin ücretleri için YSK harekete geçti. Seçimlerdeki görevli kişilerin ücretlerinin ödenmesi için TEB Bankası ile anlaşma yapıldı ve ödemeler başladı. Ek gelir olarak görülen bu işe özellikle memurlar tarafından ilgi gösterilmektedir. Sandık başında görevli olabilmek içim YSK tarafından belirlenen şartları taşımak gerekmektedir. 31 Mart Yerel Seçimlerinde görev alan sandık görevlilerine ödenecek olan ücret 09.01.2019 tarihinde alınmış olunan 71 numaralı karar kurumun intenet sitesinde yayımlanmıştı. Sandık Görevlisi Nasıl Olunur?

YSK’nın intenet sitesi üzerinden sandık başında görev için başvuru yapılabilmektedir. Sandık görevlisi başvurularına; -İdare amirleri, zabıta amir ve mamurları, -Askeri Ceza Kanunu’nun 3. Maddesinde yazılı olan askeri şahıslar ve -TBMM üyeleri ve adaylar müracaat edememektedir. Sandık kurulu başkanına 3, memura 2, siyasi parti üyelerine ise 1 adet gündelik ödeme yapılmaktadır. Yani seçimlerde sandık başkanı olarak eğitim alanlar ile almayanlar farklı ücretler alacaktır. 31 Mart Yerel Seçimlerinde sandık kurulu başkanının bir günlüğü 124 TL olarak belirlenmiştir. Buna göre; - Eğitim alan sandık kurulu başkanına, 372 TL, - Eğitim almayan sandık kurulu başkanına, 248 TL, ödeme yapılacaktır. 31 Mart Yerel Seçimlerinde sandık kurulu üyelerinin bir günlüğü ise 115 TL olarak belirlendi. Buna göre; - Kamu görevlisi olan ve eğitim alan sandık kurulu üyesine, 230 TL, - Kamu görevlisi olan ve eğitim verilmeyen sandık kurulu üyesine, 115 TL ödeme yapılacaktır. Ayrıca siyasi parti sandık kurulu üyelerine ise 115 TL ücret ödenecektir. Seçim Görevlileri Ücretleri Ne Zaman Ödenecek? 2019 yılı 31 Mart yerel seçimlerinde görev alanlar için ödenecek ücretlerin Mayıs ayı itibariyle başlaması ve Temmuz ayı gelmeden ödemelerin tamamlanması bekleniyor. Ödenecek banka ise ilden ile, ilçeden ilçeye farklılık gösterecek. Ödemelerin nereye yapılacağı il veya ilçe seçim kurullarından öğrenilebilecek.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti