Sokak Hayvanlarına Aşı

Sokak Hayvanlarına Aşı

Sokak Hayvanlarına Aşı
Sokak Hayvanlarına Aşı Admin

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının, toplum sağlığını tehdit etmeden kendi ortamlarında sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlamak için çaba gösteriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Evcil Hayvan Hastanesi ve Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Barınağı, sokak hayvanlarının tedavi, kısırlaştırma ve her türlü operasyonunu güvenle yapan bir merkez olarak hizmet veriyor. Tedavi süreci sonucunda sağlına kavuşan, kısırlaştırılan, aşıları yapılan ve takılan çip ile kayıt işlemleri tamamlanan sokak hayvanları, saldırgan değilse yaşam alanı sokaklara geri bırakılıyor.

Sağlıklarına kavuşan sahipsiz köpek ve kedilerin, mevcut yasalar ve Avrupa Birliği normlarına göre, daha önce yaşadıkları doğal yaşam ortamlarına bırakılmaları gerektiğine dikkat çeken Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri, hayvanların yaklaşık birkaç ay süren tedavi sürecini Sokak Hayvanları Sincan Geçici Bakımevi ve Barınağı’nda geçirdiklerini söylediler.

-SOKAK HAYVANLARINA TEDAVİ VE BAKIM-

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Kurtuluş Parkı Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi ve Sincan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Barınağı, başta başıboş köpekler olmak üzere sokak hayvanları için hizmet veriyor.

Ankara sokaklarında yaralanan, hastalanan sokak hayvanları başkanlığa ait sağlık merkezlerinde tedavi ediliyor, kısırlaştırıyor, kontrol altında bakımı sağlanıyor ve aşılama işlemlerine tabi tutuluyor.

Büyükşehir Belediyesi Hasta Hayvan Nakil Aracı veya yetkili kuruluş ve gönüllülerce Kurtuluş Parkı Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi ve Sincan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Barınağı’na getirilen hasta veya yaralı sokak hayvanları, gerekli durumlarda cerrahi müdahaleler de dahil olmak üzere tedavi ediliyor, sağlığına kavuşana kadar gözetim altında tutuluyor.

Tedavi gören veya kısırlaştırılan sokak hayvanları, tümüyle sağlıklarına kavuşana kadar izlenmeleri ve gerekli müdahalelerin yapılması için Sincan’daki tesisin geçici barınağında korunuyor.

-SOKAK HAYVANLARINA NAKİL ARACI-

Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarına, “Hasta Hayvan Nakil Aracı” ile de hizmet veriyor. “Hasta Hayvan Nakil Aracı” ile kaza geçiren hayvanlar, sağlık merkezine ulaştırılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın hizmete soktuğu 2 araç, cadde ve sokaklarda, mahalle aralarında kaza veya değişik nedenlerle acil müdahale gerektirecek şekilde sağlık sorunu yaşayan evcil hayvanların imdadına yetişiyor.

-YILSONUNA KADAR KUDUZ AŞISI-

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi kapsamında sahipsiz kedi ve köpeklere ücretsiz kuduz aşısı kampanyasını sürdürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Kurtuluş Parkı’ndaki Evcil Hayvanlar Hastanesi ve Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Barınağı’nda gerçekleştirdiği aşılama işlemleri 2015 yılı sonuna kadar devam edecek. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerin İliçi Tayin Sonuçları Açıklanıyor
Öğretmenlerin İliçi Tayin Sonuçları Açıklanıyor
ÖĞRETİCİ: MEMUR VE EMEKLİLERİN ZAMLARI GÜNCELLENMELİ
ÖĞRETİCİ: MEMUR VE EMEKLİLERİN ZAMLARI GÜNCELLENMELİ