Öğretmenler Seminerin 2.Haftasına Başka Bir Yerde Katılabilecekler mi?

Öğretmenler Seminerin 2.Haftasına Başka Bir Yerde Katılabilecekler mi?

Öğretmenler 24-28 Haziran 2019 haftasında yapılacak mesleki çalışmalara başka yerlerde katılabilecekler mi?

Öğretmenler Seminerin 2.Haftasına Başka Bir Yerde Katılabilecekler mi?

Öğretmenlerin Haziran ayı mesleki çalışma programı belli oldu. Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran imzalı resmi yazıda ''2019 Haziran döneminde öğretmenlerimizin Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği gereği yapılması gereken Mesleki Çalışma Programı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nce hazırlanmıştır. İl/ilçe milli eğitim müdürlüklerimizin Haziran 2019 dönemi Mesleki Çalışmalarını program çerçevesinde mahalli ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli düzenlemeleri yapıp yürütmeleri hususunda gereğini bilgilerinize rica ederim.'' denilmiştir.

MEB yayınladığı yazıda Seminer döneminin ikinci haftasını öğretmenlerin başka il ve ilçelerde yapıp yapamayacakları ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştır.

Ancak Bu konuda mevzuatta gerekli düzenleme bulunmaktadır.  Okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda;  "Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği  Madde 38... c) Öğretmenler ilk haftadan sonraki seminer çalışmalarına istemeleri halinde farklı il/ilçelerde de katılabilirler. Farklı il ve ilçelerde seminere katılacak öğretmenler, seminere katılacakları il/ilçeyi okullarına dilekçe ile bildirmek ve mesleki çalışma döneminin sonunda bu çalışmalara katıldığını belgelendirmek zorundadır." Tüm Liselerde; "Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 87... b) Ders kesiminden sonra yapılan mesleki çalışmanın ikinci haftası ve sonraki günlerinde il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince hazırlanan programa göre belli merkez/merkezlerde alanları ile ilgili mesleki eğitime tabi tutulurlar. İstemeleri halinde bu eğitimi farklı il/ilçelerde de alabilirler.

Farklı il/ilçelerdeki çalışmalara katılacak öğretmenler, katılacakları il/ilçeyi önceden okullarına dilekçe ile bildirmek ve katıldığı mesleki çalışmayı belgelendirmek zorundadırlar." hükümleri uygulanır.

Bu nedenle öğretmenler 24-28 Haziran 2019 haftasında yapılacak mesleki çalışmalara başka yerlerde katılabileceklerdir.

 

öğretmen seminer haziran meb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”