AES' ten Yeni Eğitim-Öğretim Takvimi Değerlendirmesi

AES' ten Yeni Eğitim-Öğretim Takvimi Değerlendirmesi

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ

AES' ten Yeni Eğitim-Öğretim Takvimi Değerlendirmesi

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’ un açıkladığı yeni eğitim öğretim takvimi sonrası açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şu şekildedir:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tatil süreleriyle ilgili olarak bugün yaptığı açıklamasında, 13 haftalık yaz tatilinin 2 haftasının Kasım ve Nisan aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını ifade etti.

Bu açıklamaya göre öğrencilerin yaz tatili 2 hafta kısalırken öğretmenlerin tatillerinde herhangi bir değişiklik yoktur. Sadece sene başı ve sene sonunda yapılan seminerlerin birer haftası bu tatil dönemlerine kaydırılmaktadır.
Uzun tatilin bir nebze kısaltılarak ara tatillerin yapılması her kademedeki öğrenciler için olumlu ve olumsuz yönler içermektedir.

Özelikle 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde birçok çalışma için pilot uygulama yapan bakanlığımızın bu konu ile ilgili neden pilot uygulama yapmadığı ve paydaşlardan görüş almadığını bilemiyoruz.

Öğretmenlerimizin bu ara tatillerde tam olarak neler yapacakları açıklanmamıştır. Gerek öğrencilerin, gerek öğretmenlerin bu ara dönemleri verimli geçirmesi için gerekli altyapılar hazırlanmalıdır.

Özellikle Avrupa ülkelerinde olan ara tatiller ile uzun olmayan yaz tatilleri örnek alınmış olup sadece tatillerin örnek alınmasını yeterli bulmuyor; öğretmenlerimizin çalışma koşulları, ücretleri, görevde yükselmelerinin de örnek olarak alınmasını istiyoruz.

 

Anadolu Eğitim sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Atamalarda yine liyakat yok”
“Atamalarda yine liyakat yok”
 Eğitim İş Sendikası üyeleri etkinlikte bir araya geldi
Eğitim İş Sendikası üyeleri etkinlikte bir araya geldi