Mersin’de Korkunç İstismar olayı

Mersin’de Korkunç İstismar olayı

Mersin’de bir ilkokul 2. sınıf öğretmeni, öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak tutuklandı.

Mersin’de Korkunç İstismar olayı

 

SONER AYDIN-Mersinhaberci.com

İddialara göre; olay Merkez Yenişehir Türk Telekom İlkokulunda yaşandı. Yaklaşık bin öğrencili okulda 2. Sınıf öğretmeni olarak görev yapan H.H.T, çocukları istismar etti. İstismarı öğrenen bir öğretmenin şikayet dilekçesi üzerine okul idaresi çocuk polisi ile iletişime geçerek olayı aktardı. Başka bir soruşturmadan kaynaklı 12 gün önce Toroslar’da ki bir okulda göreve başlayan H.H.T., Cuma günü sabah saatlerinde polisler tarafından gözaltına alınarak, tutuklandı. Olayla ilgili Milli Eğitim İl Müdürlüğü de soruşturma başlatırken, müfettişler okulda öğretmenlerin ifadesini alarak incelemelerde bulundu.

4 YIL ÖNCE DE ÖĞRENCİLERİ İSTİSMAR ETMİŞ
Olayla ilgili soruşturma sürerken, okul idarecilerinin gazetemize yaptığı açıklamaya göre, gözaltına alınan öğretmenin 4 yıl önce de böyle bir cinsel istismar olayına karıştığı öğrenildi. H.H.T.’nin bir öğrencisi tarafından şikâyet edildiği ancak hakkında şikayet dilekçesi verilmediği için olayın üzerinin kapandığı iddia edildi. 

ÇOCUKLAR HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ, VELİLER TEDİRGİN
Öte yandan cinsel istismara maruz kalan sınıftaki 7 kız çocuğunun Mersin Üniversite Hastanesi’ne götürüldüğü öğrenilirken, erkek çocukların ise psikiyatri servisine yönlendirildiği belirtildi. Olayın yaşandığı okulda ise gerginlik hakim. Olay öğrencilerde tedirginlik yaratırken, veliler okul önünde çocuklarını beklemeye başladı. 

OKUL MÜDÜRÜ: “OLAYLA İLGİM YOK”
Olayın sosyal medya üzerinden yayılmasının ardından, istismarı gizlediği gerekçesiyle gözaltına alındığı öne sürülen Okul Müdürü B.Ş.,  gazetemize açıklamalarda bulundu. Okula 5 ay önce geldiğini ifade eden Müdür B.Ş., “Rehber öğretmenimizin olayı bize aktarmasının üzerine hemen gereğini yerine getirdik. Okulda müfettişler incelemelerde bulunuyor. Adli süreç devam ediyor. Öğrencilerin ifadeleri alınıyor. Biz bu tür olayların her zaman karşısındayız. Adım sosyal medyada tutuklandı diye geçiyor. Aksine olayı ortaya çıkarttık. Veliler muhatap ben olduğum için bana tepki gösteriyorlar. Fakat biz hiçbir şeyi göz ardı etmedik. Vicdanım son derece rahat. Keşke çocuklarımızın başına bu tür olaylar gelmese” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Atamalarda yine liyakat yok”
“Atamalarda yine liyakat yok”
 Eğitim İş Sendikası üyeleri etkinlikte bir araya geldi
Eğitim İş Sendikası üyeleri etkinlikte bir araya geldi