AKSU İLÇESİNDE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ USULSÜZLÜKLERE DUR DİYEN YOK MU?

AKSU İLÇESİNDE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ USULSÜZLÜKLERE DUR DİYEN YOK MU?

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, Antalya Aksu'da MEB tarafından görevlilere yapılan usulsüz atamaların, hala devam ettiğini açıkladı.

AKSU İLÇESİNDE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ USULSÜZLÜKLERE DUR DİYEN YOK MU?

Son 1-2 ayda üç dört defa basına konu olan Aksu İlçe Milli Eğitim müdürlüğünde yapılan usulsüzlükler bitmediği gibi her gün bir yenisi eklenmeye devam etmektedir.

            Okul ve kurumlara mülakatla verilen yüksek puanlarla atanan müdürler, kendi atandıkları okulda/kurumda çalışmayarak her biri farklı okullarda görev yapmaya devam ederken, hatta 4 – 8 yılını dolduranlar bile kağıt üzerinde yerleri değiştirilerek hiç bu kadrolarının olduğu okula gitmeden görevlendirmelerle başka okullarda/kurumlarda çalıştırıldığı basına aksettiği halde bir çok müdürün bu şekilde çalışmaya devam ettiği görülmektedir.

            Yine Aksu merkezde hiçbir mağduriyeti olmayan Uçak Bakım ve Teknolojisi MTAL zorunlu çalışma bölgesi kapsamına alınarak İlçe Milli Eğitim Müdürünün oğlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Korkuteli Yelten Dallar Ortaokulundan atanma dönemi olmadığı halde dönem ortasında bu okula tayin edilmiştir.

            Şimdi ise; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan personeller hukuksuz bir şekilde çalıştırılmaktadır. 

            İlçe kadrosunda bulunan birçok hizmetli, memur, teknisyen ve şoför kadrosunda olan çalışanların, değişik okul ve kurumlarda çalıştırıldığı, bunun yerine dışarıdan geçici görevli ve hatta İŞKUR tarafından sözleşme şartlarında açık açık okulların temizlik işlerini yapmak üzere görevlendirilmiş olan çalışanların ilçe kadrosunda memur veya sekreter olarak çalıştırıldığı görülmektedir.

            Kurum içerisinde kadrolu hizmetlilerin çay ocağında çalıştırıldığı, İŞKUR dan görevlendirilenlerin ise yasal olmadığı halde memur olarak ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün arşivinde çalıştırıldığı görülmektedir.

            Halk eğitim bünyesinde çalışan memur başka okulda çalışırken, ilçe MEM deki memur Halk Eğitim müdürlüğünde çalışmaktadır.

            Yukarıda belirtilen açıklamalarla Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün keyfi ve hukuksuz uygulamalarda bulunduğu açık bir şekilde görülmektedir.

            Tekrar sayın valimizi ve bakanlığımızı göreve davet ediyoruz. Eğitim iş olarak yapılan bu hukuksuz ve keyfi uygulamalara sebep vererek kurumu itibarsızlaştıran ve yasaları ihlal eden kişilerin/sorumluların takipçisi olacağımızı bildirerek gereğinin yapılacağını düşünmekteyiz.

           

                                                                                         09.04.2019

                                                                                       Fatin ILTAR

                                                              EĞİTİM İŞ ANTALYA ŞUBE YÖNETİM KURULU

                                                                                                        ADINA

EĞİTİM İŞ ANTALYA ŞUBE BAŞKANI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”