MEB, 2019 MÜDÜR,MÜDÜR YARDIMCISI YENİDEN GÖREVLENDİRME TAKVİMİNİ YAYINLADI

MEB, 2019 MÜDÜR,MÜDÜR YARDIMCISI YENİDEN GÖREVLENDİRME TAKVİMİNİ YAYINLADI

Milli Eğitim bakanlığı, 2019 yönetici görevlendirme takvimini yayımladı.

MEB, 2019 MÜDÜR,MÜDÜR YARDIMCISI YENİDEN GÖREVLENDİRME TAKVİMİNİ YAYINLADI

Milli Eğitim bakanlığı, 24 Ocak'ta yayımladığı yönetici atama takvimini, 29 Ocak'ta geri çekmişti. Bakanlık, bugün takvimi yeniden yayınladı.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sınav,liyakat,bilgiliye dayalı yönetici seçme hedefi yöneticilerin çoğunluğunu sözlü mülakat ile atanan Eğitim Bir Sen Sendikasının tepkileri ile yine sözlü mülakat ile yenilenecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKALIĞI'NDAN KONUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA

Eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmeleri, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri ile yeniden ve ilk defa görevlendirme takvimleri çerçevesinde yapılacaktır.


Sınava hazırlanan öğretmenler sözlü sınavın neticesinde yapılacak atamalar ile boş kalan eğitim kurumu olmayacağını,sınavın anlamsızlaştığını ifade ettiler.

3 0 Şikayet Et
mert-aslan28 Şubat 2019 19:11
yazıklar olsun... 2014 den beri sınavsız liyakatsiz torpilli ve çoğuda malum bazı yapılarla ilişkili kişileri en iyi yerlere atayacaksın sonra onların süresi dolmuşsa yine sınavsız ek1 göre atayacaksın onlarda arta yer kalırsa liyakatli dayısı olmayan kafası çalışanları atayacaksınız.. bir insan aklıyla ancak böyle dalga geçilebilir. Kul hakkı nedir bilir misiniz? Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz! Allah'a havale etmekten başka bir gücümüz yok.. (bir oy hakkımız dışında)
2 24 Şikayet Et
Türkçeci050528 Şubat 2019 18:56
justlike hocam, sence adaletli mi? Lütfen vicdaninla konus...
2 7 Şikayet Et
Türkçeci050528 Şubat 2019 18:53
Torpille gorevlendirilenler yine torpille istedikleri yeri elde edecek ama sinava girip hakkiyla idareci olmak isteyenler icin kiyida kosede, merkeze uzak yerlerde belki bir iki yer olacak. Allahtan korkun ya!
2 25 Şikayet Et
majesteleri728 Şubat 2019 18:48
Ziya selçuktan masallar programımız burda sona ermiştir sayın seyirciler.şimdi sizi eğitim birsenin 15 yıldır hazırlayıp sunduğu hayaller vs gerçekler dizisiyle başbaşa bırakıyoruz iyi seyirler....
3 36 Şikayet Et
realisthoca28 Şubat 2019 18:48
Bakan Bey'i tebrik ediyorum. Gerçekten,tecrübeli okul müdürlerinin sınava girmesi kadar yanlış bir şey olamazdı. Ben 15 yıldır idarecilik yapıyorum. Tecrübe mi sınav mı derseniz; kesinlikle tecrübe derim.
40 8 Şikayet Et
Kazdagları28 Şubat 2019 18:44
Bu devran dönecek elbet. Yazili sinavla 6 yil mudur yardimciligi, yine yazili sinavla 6 yil mudurluk yapip, ustune yuksek lisans tamamlayip 19 ek 1 puanimla ogretmenlige dondum gecen yil. Simdi sinav yapacaklarmis osym ile. Liyakatli yetismis kadrolar icin havuz olusturacakmislar. Tum kadrolarin %90 doluyken geriye kalan ve tum bu barajlari asan ustune mulakati asan saf kardeslerimiz ile 2023 vizyonunu olusturacaklarmis. Muktesep hakmis. Bize gelince 2. gorev kendine gelince aşil tendonu, muktesep hak oluyormus. Girmeyin arkadaslar sinava anlayin artik. Adalet aramak nafile. Guldurmeyin kendinize. Kıs kıs kenarda gulen ve kac aydir sinav olacak korkusuyla uykulari kacan bazi zavallilar( hepsi degil tabi ki onlari tenzih ederim) bu gece rahat uyuyacaklar. Ve yarin yine o herkesin arkasindan liyakatsiz dediklerini bile bile siritarak kendilerini kandiracak, mudurculuk oynayacaklar.
13 37 Şikayet Et
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN
Ulusal Egemenliğin İlk Adımı 19 Mayıs’ın 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
Ulusal Egemenliğin İlk Adımı 19 Mayıs’ın 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun