Öğretmenler Gününde Müjde Bekleyen Öğretmenler Hayal Kırıklığına Uğradı

Öğretmenler 3600 ek gösterge müjdesi için 24 Kasım tarihini bekliyordu . 24 Kasım öğretmenler gününde beklenen müjde gelmedi .

Öğretmenler Gününde Müjde Bekleyen Öğretmenler Hayal Kırıklığına Uğradı

Genel Seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğretmenler için 3600 ek gösterge açıklamasında bulunmuş ve on binlerce emeklisi gelmiş öğretmen 3600 ek göstergeyi beklemeye başlamıştı. Ancak yaz döneminde çıkmayan 3600 ek gösterge nedeniyle binlerce öğretmen emeklilikten vazgeçti ve dilekçelerini bekletmeyi tercih etti. 

Peki 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

ZİYA SELÇUK’TAN 24 KASIM VURGUSU

2023 Eğitim Vizyon Belgesinin açıklanmasından sonra Anadolu Ajansının editör masasına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunurken 3600 ek gösterge konusunda da açıklama yapmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında “3600 ek göstergesiyle ilgili 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir haberimiz (kamudanhaber) olacak.” ifadelerine yer vererek yaklaşık 1 milyon öğretmeni beklenti içerisine sokmuştu . Öğretmenler Bakan’ın bu sözünden hareketle 24 Kasım tarihinde 3600 ek gösterge müjdesi bekledi .

3600 EK GÖSTERGE

Memurların maaşlarını, emekli ikramiyelerini ve emeklilik maaşlarını etkileyen en önemli unsurlardan olan ek göstergenin öğretmenler için arttırılması ve 3600’e çıkartılması durumunda mali yönden ciddi değişiklikler olacak. Ek gösterge rakamı 3000 olan öğretmenlerin emekli maaşlarında en az artış 500 lira olacak ve ikramiyelerdeki artış ise 13 bin lirayı geçecek.

Sonuç olarak ; 24 Kasım öğretmenler gününde 3600 ek gösterge müjdesini bekleyen öğretmenler hayal kırıklığına uğradı

 

 

 

 

 

 

Öğretmenler günü 3600 ek gösterge
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yorumcu74     2018-11-26 Bakan Ziya Selçuk'tan umutluyduk. Hayallerimiz suya düştü. O da bol laf edip sıfır icraat yapıyor. Cumhurbaşkanına danışmadan sarf ettiği lafın altında ezildi. Aslında bu durum da gösterdi ki, bakanlara gerek yok. Çünkü cumhurbaşkanı izin vermeden icraat yapamıyorlar. Boşuna bakan olup devleti zarara uğratmasınlar. En azından bakanlık maaşından ve bürokratlarının maaşından kurtulmuş oluruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"EĞİTİMİN SİGORTASI: ÖĞRETMENLERİMİZ"
MEB’DEN ANDIMIZ SKANDAL TALİMAT HABERİNE AÇIKLAMA
MEB’DEN ANDIMIZ SKANDAL TALİMAT HABERİNE AÇIKLAMA