Minik Cerrahlar Ameliyat Robotunda

Minik Cerrahlar Ameliyat Robotunda

Hacettepe Ayser ve İhsan Doğramacı Anaokulu 5-6 yaş grubu öğrencileri, robotik cerrahi ameliyatlarında kullanılan "da Vinci" robotunu keşfetti.

Minik Cerrahlar Ameliyat Robotunda

Hacettepe Ayser ve İhsan Doğramacı Anaokulu 5-6 yaş grubu öğrencileri, robotik cerrahi ameliyatlarında kullanılan "da Vinci" robotunu keşfetti.

Hacettepe Ayser ve İhsan Doğramacı Anaokulu öğrencileri, robotik cerrahi ameliyatlarında kullanılan "da Vinci" robotuyla İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde tanıştırılarak sağlık ve teknoloji alanında bilgilendirildi. Çocuklar, uzman hekimlerin gözetiminde gerçek ameliyat robotunun kontrol ünitesi olan konsola oturarak maket üzerinde robotu kullandı. Robotik cerrahiyi keşfeden anaokulu öğrencileri, eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkardı.

Öğrencileri ameliyat robotuyla tanıştıran Hacettepe Üniversitesi Üroloji bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Güdeloğlu, teknolojinin gelişmesiyle birlikte ameliyatlarda robotik cerrahinin ön plana çıktığını belirterek şunları söyledi: “Bu etkinliği anaokulu çağındaki öğrencilerin, sağlık alanında en yüksek teknolojiyle tanışmasını sağlayıp ilgi ve meraklarını arttırmak amacıyla düzenledik. Çocuklar çok meraklı ve çok hızlı kavrıyorlar. Gelecekte bu çocuklar arasında yetişecek olan mühendis ve doktorlarımızın, ileride bize bu robotun benzerini inşa edeceklerini umuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”