LGS sonuçları açıklandı

2 Haziran’da yapılan liselere geçiş Sınavı (LGS) sonuçları bugün yani 26 Haziran'da açıklandı. Bununla birlikte LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu da bugün yayınlanacak. Aşağıdaki link üzerinden gerekli alanları doldurarak LGS sınav sonuçlarını sorgulayabilirsiniz.

LGS sonuçları açıklandı

TEOG yerine gelen ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. 1 milyona yakın öğrencinin girdiği LGS’de, öğrencileri en çok matematik soruları zorlamıştı. Bununla birlikte, ilk sonuçlarda başarı düzeyinin düşük olduğu gözlendi. Matematik sorularının zor ve bol işlemli olması nedeniyle, bu yıl soruların tamamını yapan öğrencilerin çıkmaması bekleniyor. İşte LGS sınav sonuçları sorgulama linki…

LGS SINAV SONUCU SORGULAMA

Diğer yandan, bu yıl ortaöğretime geçiş yapacak tüm öğrencileri ilgilendiren tercih ve yerleştirme kılavuzu ise yayınlanmadı. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tercih ve yerleştirme kılavuzunun bugün yayınlanacağını sosyal medya hesabından duyurdu. Tüm öğrenci ve velilerin merakla beklediği kılavuzun dün açıklanması bekleniyordu. Ayrıca sınava girmeyen ve adrese dayalı yerleştirmeyi tercih edecek öğrencilerin en çok merak ettiği konu ise öğrencilerin istediği okul türüne yerleşebilmesi.

Nitekim, geçtiğimiz günlerde Bursa'da pilot uygulama başlatılmış ve Anadolu lisesi tercihi yapacak öğrencilere en az bir meslek ya da imam hatip lisesi tercihi zorunlu kılınmıştı. Bu iki lise türünden birini seçmeyen öğrencinin Anadolu lisesi tercihi de geçerli sayılmıyordu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme