EĞİTİM İŞ 4 NOLU ŞUBE DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TEMSİLCİLİK ODASININ KAPI KİLİDİ KIRILDI

EĞİTİM İŞ 4 NOLU ŞUBE DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TEMSİLCİLİK ODASININ KAPI KİLİDİ KIRILDI

Dokuz Eylül Üniversitesinde 15 Mayıs 2018 Tarihinde 554 üye ile Eğitim İş izmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubemiz Yetkili sendika olmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesinde üst yönetim görev değişikliklerinden sonra Üniversitede yürüttüğümüz sendikal faaliyetlerimiz gözle görülür bir şekilde engellenmeye çalışılmış bunun çabası içerisine girilmiştir..

EĞİTİM İŞ 4 NOLU ŞUBE DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TEMSİLCİLİK ODASININ KAPI KİLİDİ KIRILDI

Eğitim İş İzmir 4 Nolu Şubesi Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı Haşim Karaman yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Değerli Eğitim ve Bilim İşgörenleri
Dokuz Eylül Üniversitesinde 15 Mayıs 2018 Tarihinde 554 üye ile Eğitim İş izmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubemiz Yetkili sendika olmuştur.
Dokuz Eylül Üniversitesinde üst yönetim görev değişikliklerinden sonra Üniversitede yürüttüğümüz sendikal faaliyetlerimiz gözle görülür bir şekilde engellenmeye çalışılmış bunun çabası içerisine girilmiştir.. Şube yöneticilerimize ön inceleme ve soruşturmalar açılmış, Şube Yöneticilerimizin ve İşyeri Temsilcilerimizin bir kısmının görev yerleri değiştirilmiştir.
Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe yerleşkesinde Yetkili Sendikanın kullanımına tahsis edilen Temsilci odamız mesai saatleri dışında yönetim kurulu üyelerine her hangi yazılı ve sözlü bir bildirim yapılmaksızın Cumartesi günü Fen Fakültesi görevlileri tarafından kapı kilidi kırılarak girilmiş, içerideki sendikal dökümanlarımız ve eşyalarımız danışmada iki gün boyunca tutulmuştur. Temsilcilik Odasının camına içeriden astığımız bir tanesinin üzerinde Atatürk resmi bulunan ”Atatürk’ü anlatmaya devam edeceğiz” yazılı afiş yırtılmış, buruşturulmuş ve koridorda atıl halde bulunan halıların arkasına atılmıştır.Bu olaydan sonra Rektör vekili ve üst yönetim ile yaptığımız görüşmelerde talimatın Genel Sekreter tarafından verildiği kendisi tarafından doğrulanmıştır.
Konu hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına Sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi, Görevi Kötüye Kullanma ve Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanuna muhalefet suçlaması ile başvurumuzu yaptık.
Mücadele edenler her zaman kazanamayabilirler, ancak kazananlar her zaman mücadele edenlerdir. Laik, Çağdaş, Bilimsel, Demokratik Üniversite için akılımızın fikrimizin rehberi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve Devrimleri doğrultusunda mücadele etmeye devam edeceğiz.
Eğitim İş İzmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubesi Yönetimi

EĞİTİM İŞ İZMİR 4 NOLU ŞUBE YÜKSEKÖĞRENİM ŞUBESİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakkı     2018-06-11 Odada önceki yetkili sendika olan Eğitim Sen vardı. Sendika odayı bir süre önce boşaltmıştı. Eğitim İş yetkiyi alınca kimseye sormadan odaya girmiş yerleşmiş, sonra da yönetim "bizim haberimiz yok, bizden odayı talep eden olmadı" deyip odayı geri aldı. Hepsi bu, Eğitim İş tıpkı Dokuz Eylül'de yıllardır Eğitim Sen lilere iftira attığı gibi yalanlarına devam ediyor!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”