-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL

- Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla ilkokul, ortaokul ve liselerde çevre bilincini arttırmak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL

ADANA (ANKA) - Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Çukurova Belediye Başkanı Çetin’in göreve başlamasından bu yana her hafta Cuma günü Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşen Halk Günü’nde bu hafta 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla öğrencilere ödül verildi. Çetin tarafından ilkokul, ortaokul ve liselerde çevre bilincini arttırmak amacıyla düzenlenen yarışmada, dereceye giren öğrencilerin ödülleri ve sertifikaları verilirken dereceye giren öğrencilerin özel çevreci kostümleri de dikkat çekti.

Atık Pil Toplama Yarışması’nda; Şehit Aytekin Kuru İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi, Vakıfbank Orta Okulu, atık yağ toplama yarışmasında; Şehit Aytekin Kuru İmam Hatip Ortaokulu, Recep Birsin Özen Ortaokulu, Sabancı İlkokulu, Ambalaj atıklarından en iyi proje ödülü ise Hasan Adalı Anadolu Lisesi’nin oldu. Dereceye giren okullara kategorilerine göre; projeksiyon cihazı, masa üstü bilgisayar, diz üstü bilgisayar ödülü verildi. Yarışmaya katılan 37 okula sertifikaları dağıtıldı. (ANKA)

(HM/EA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANINI  ZİYARET ETTİ
EĞİTİM İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANINI ZİYARET ETTİ
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Öğretmenlere Mektup
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Öğretmenlere Mektup