- TSK: IRAK’IN KUZEYİNDE İKİ ASKER ŞEHİT OLDU

- TSK: IRAK’IN KUZEYİNDE İKİ ASKER ŞEHİT OLDU

– Irak’ın kuzeyinde yol yapım çalışmasında bulunan TSK unsurlarına teröristler tarafından gerçekleştirilen roketatarlı saldırı sonucu iki asker şehit oldu, bir asker ağır yaralandı.

-  TSK: IRAK’IN KUZEYİNDE İKİ ASKER ŞEHİT OLDU

ANKARA (ANKA) – Irak’ın kuzeyinde yol yapım çalışmasında bulunan TSK unsurlarına teröristler tarafından gerçekleştirilen roketatarlı saldırı sonucu iki asker şehit oldu, bir asker ağır yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Irak’ın kuzeyinde yol yapım çalışması sırasında askeri iş makinesine yönelik teröristler tarafından roketatarlı saldırı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen saldırı sonucu iki asker şehit oldu, bir asker ağır yaralandı.

Açıklamada ayrıca, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir” ifadeleri kullanıldı. (ANKA)

(HM/EA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”