-CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE’DEN SINAV TALİMATI: HİÇBİR SESLİ ARACIMIZ ÇALIŞMAYACAK

– CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce yarın yapılacak Liseye Geçiş Sınavı’nı (LGS) anımsatarak, “Seçim çalışmalarıma katılan tüm arkadaşlarıma talimatımdır. Hiçbir sesli aracımız sınav süresince çalışmayacak, zaten stres içinde olan çocuklarımız rahatsız edilmeyecek” dedi.

-CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE’DEN SINAV TALİMATI: HİÇBİR SESLİ ARACIMIZ ÇALIŞMAYACAK

ANKARA (ANKA) – CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce yarın yapılacak Liseye Geçiş Sınavı’nı (LGS) anımsatarak, “Seçim çalışmalarıma katılan tüm arkadaşlarıma talimatımdır. Hiçbir sesli aracımız sınav süresince çalışmayacak, zaten stres içinde olan çocuklarımız rahatsız edilmeyecek” dedi.

CHP Cumhurbaşkanı Adayı İnce, yarın yapılacak LGS öncesi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. İnce, çocuklara güveninin tam olduğunu belirterek, bir öğretmen olarak, çocuklara sınavda rahat olmalarını ve sadece sınava odaklanmalarını tavsiye etti.

Sınavda öğrencilere başarılar dileyen İnce, velilere de seslenerek, “Değerli veliler, Hükümetin görevi okulları nitelikli, niteliksiz olarak ayırmak değil, tüm okulları nitelikli okul seviyesine ulaştırmaktır. Cumhurbaşkanlığımda tüm okulları nitelikli yapmak ve sınavsız geçişi sağlamak öncelikli görevim olacaktır” dedi.

- “STRES İÇİNDE OLAN ÇOCUKLARIMIZ RAHATSIZ EDİLMEYECEK”-

İnce, seçim çalışmalarına katılan ekibe de talimatta bulunarak, “Seçim çalışmalarıma katılan tüm arkadaşlarıma talimatımdır, yarın liseye geçiş sınavı yapılacak. Hiçbir sesli aracımız sınav süresince çalışmayacak, zaten stres içinde olan çocuklarımız rahatsız edilmeyecektir” ifadelerini kullandı.

İnce, okulları nitelikli ve niteliksiz diye ayıran sistemi kaldıracaklarını kaydederek önceliğin çocuklar olduğunu ve zamansız, programsız sınav sisteminin değişmeyeceğini belirtti. (ANKA)

(HM/MLT)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANINI  ZİYARET ETTİ
EĞİTİM İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANINI ZİYARET ETTİ
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Öğretmenlere Mektup
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Öğretmenlere Mektup