EĞİTİMİŞ SENDİKASI ANTALYA ŞUBESİNDEN EDEBİYAT KONUŞMALARI

Muratpaşa Belediyesinin 3. Antalya Edebiyat Günleri kapsamında “Edebiyat Konuşmaları” Yazar İnci Aral’ın katılımıyla sendika binamızda gerçekleşti.

EĞİTİMİŞ SENDİKASI ANTALYA ŞUBESİNDEN  EDEBİYAT KONUŞMALARI

Muratpaşa Belediyesinin 3. Antalya Edebiyat Günleri kapsamında “Edebiyat Konuşmaları” Yazar İnci Aral’ın katılımıyla sendika binamızda gerçekleşti. Moderatörlüğünü Tuncer Çetinkaya’nın yaptığı sohbete yoğun katılımın olması, Antalya’nın edebiyata verdiği önemin bir göstergesiydi.

Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından İnci Aral’ın aynı zamanda bir öğretmen olması sohbetin değerini daha da artırdı. Yazar uzun yıllar öğretmenlik yaparak geçlerin aydınlanmasına katkı sağlamıştır. Eserlerinde bireylerin toplumsal oluşum ve değişimlerin etkisiyle biçimlenen ruh hallerini, aşkın imkânsızlığını, iletişimsizlik ve varoluş sorunlarını daha çok kadın üzerinden ele alan yazar, özellikle “kadın mutluluğu” üzerinde durur.

            Kadınların yaşadığı güçlükleri ve yaşamlarındaki göze çarpmayan ayrıntıları işler. Kadın karakterlerini farklı kesimlerden seçen Aral, kadının dünyası, duyarlılığı ve konumlarını ele alır, kadının ve erkeğin içinde doğdukları toplumun ve yetiştikleri çevrenin etkileriyle şekillenmesini çözümlemeye çalışır.

Çağdaş yazarlar arasında yer alan İnci Aral, eserlerinde yalnızca bireylerin dünyalarını yansıtmaz, aynı zamanda Türkiye'nin siyasi ve sosyo-ekonomik ortamlarını da ele alır. Türkiye'de yaşanan olaylar ve bu olayların bireyler üzerindeki etkilerini de işler.

Sohbet katılımcıların sorularının ardından plaket sunumuyla sona erdi.

 

                                                                                                                     28.04.2018

                                                                                                   Antalya Şube Yönetim Kurulu

 

EĞİTİM İŞ ANTALYA İNCİ ARAL EDEBİYAT SÖYLEŞİLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme