Eğitim İş'in Acı Günü

Eğitim İş'in Acı Günü

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim görevlilerinden,Eğitim İş Sivas Temsilciliği kurucusu Haydar Gölbaşı vefat etti.

Eğitim İş'in Acı Günü

Haydar Gölbaşı'nın vefat haberinin ardından Önceki dönem Eğitim İş Genel Başkanlığı yapan Veli Demir Haydar Gölbaşı'nın vefatından duyduğu üzüntüyü sosyal medyada yayınladığı mesaj ile paylaştı.

EĞİTİM İŞ'İN BAŞI SAĞOLSUN 
Örgütümüz Eğitim İş'i Cumhuriyet kenti Sivas'ta kuran, saygın bir şekilde yıllarca başarıyla temsil eden,Eğitim İş'in Sivas'ta kurumsallaşmasında büyük emekleri olan,halen Cumhuriyet Üniversitesi'nde örgütümüzü temsil eden,Sivas CHP Milletvekili adayı,güler yüzlü,aydın,dürüst,yurtsever,fedakar,yıllardır birlikte mücadele ettiğim sevgili dostum Haydar GÖLBAŞI'nın genç yaşında vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım.Üzüntümüz tarif edilemez.Ailesi başta olmak üzere tüm örgütümüzün,CHP'nin,hepimizin başı sağolsun.
Sevgili Haydar yıldızlar yoldaşın olsun,ışıklar içinde uyu.
Gözün arkada kalmasın;Sizden devralınan bayrak daha yükseklere çekilecektir.

HAYDAR GÖLBAŞI KİMDİR

Haydar Gölbaşı, 1971 yılında Sivas Kangal Irmaç Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyde, ortaokulu Gürün ve Kangal’da, lise öğrenimini ise Sivas Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Haydar Gölbaşı, aynı anabilim dalında “1980 Sonrası Alevi-Bektaşi Örgütlenmelerinin Sosyolojik Bir İncelemesi” başlıklı çalışmasıyla yüksek lisansını bitirdi. 2010 yılında “Medyanın Seçmen Davranışları Üzerine Etkileri” başlıklı doktora tezi ile Sosyoloji doktoru ünvanını aldı.

Siyaset bilimi, kamu yönetimi, yerel yönetimler, halkla ilişkiler, davranış bilimleri, medya toplum ilişkileri gibi konularda ders veren Gölbaşı, tecrübelerini ve siyaset hayatında geçirdiği bilgi birikimini Cumhuriyet Halk Partisi’ nde değerlendirmek üzere yeniden milletvekili aday adayı...

1996-2002 yılları arasında Felsefe Grubu Öğretmeni olarak başladığı çalışma hayatına, 2002 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Cumhuriyet Meslek Yüksek Okulu’ nda öğretim görevlisi olarak devam etti. 2012 yılında Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü’ ne yardımcı doçent olarak atandı.

 

Haydar Gölbaşı’nın, “Aleviler ve Sivas Olayları” ile “1980 Sonrası Alevi-Bektaşi Örgütlenmeleri” isimli iki kitabı, çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Siyaset bilimi, kamu yönetimi, yerel yönetimler, halkla ilişkiler, davranış bilimleri, medya toplum ilişkileri gibi konularda ders veren Gölbaşı, tecrübelerini ve siyaset hayatında geçirdiği bilgi birikimini Cumhuriyet Halk Partisi’ nde değerlendirmek üzere 2007 ve 2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’ nden Sivas milletvekili adayı oldu.

 

Halen Cumhuriyet Üniversitesi’ nde öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Haydar Gölbaşı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Haydar Gölbaşı Eğitim iŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADD’DEN EĞİTİM-İŞ’E ZİYARET
ADD’DEN EĞİTİM-İŞ’E ZİYARET
TÜBİTAK 142 personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
TÜBİTAK 142 personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?