Okulda Ağaç Katliamı

Osmangazi'de Emine Hasan Özatav Ortaokulu'nun yanındaki ağaçlık bölgeye yeni bir okul yapılacağı gerekçesiyle 20'den fazla ağaç kesildi. Kaynak: Okulda ağaç katliamı

Okulda Ağaç Katliamı

Olay.com.tr-DERYA DEMİR

 Lise yapılması için kamulaştırılan alanda 20 yıllık çam ve çınar ağacı görevliler tarafından öğrencilerin gözü önünde katledildi. 


Kesilen ağaçlar hem öğrencilerin hem de çevre sakinlerinin de tepkisine neden oldu.

Eğitim İş Şube Başkanı Özkan Rona da durumun kabul edilemez olduğunu söyledi.

5.jpeg

Ağaçların başka bir alana taşınması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından talimat verildiğini söyleyen Rona, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü ağaçların taşınması için oldukça duyarlı bir karar verdi. Ancak bu karara rağmen ağaçlar kesildi. Halbuki arazi, ağaçların taşınmasına müsait. Ağaçlar kesilirken öğrencilerin ve çevre sakinlerinin tepkisiyle kesim durduruldu. Çocuklara ağaç sevgisi aşılanmaya çalışırken, öğrencilerin gözü önünde bu tür bir ağaç katliamı yapılması büyük bir çelişkidir” dedi.

Bu arada İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kesilen ağaçların sayısının 10 katı kadar ağacın bir başka yere dikileceğini açıkladı.

2-003.jpeg

Kaynak: Okulda ağaç katliamı

EĞİTİM İŞ BURSA ÖZKAN RONA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme