-TSK: 27 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ, 4 ASKER ŞEHİT OLDU

-TSK: 27 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ, 4 ASKER ŞEHİT OLDU

- Diyarbakır, Tunceli ve Şırnak ile Irak’ın kuzeyinde yürütülen orta ve küçük çaplı operasyonlarda 27 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda 4 asker şehit oldu, 6 asker ise yaralandı.

-TSK: 27 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ, 4 ASKER ŞEHİT OLDU

ANKARA (ANKA) - Diyarbakır, Tunceli ve Şırnak ile Irak’ın kuzeyinde yürütülen orta ve küçük çaplı operasyonlarda 27 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda 4 asker şehit oldu, 6 asker ise yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı, 10-16 Mart tarihlerinde yapılan operasyonlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Diyarbakır, Tunceli ve Şırnak ile Irak’ın kuzeyinde yürütülen orta ve küçük çaplı operasyonlarda 27 teröristi etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

-ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ, 27 ADET EYP TESPİT EDİLEREK İMHA EDİLDİ-

Açıklamaya göre, 36 adet piyade tüfeği, 1 adet doçka uçaksavar makinalı tüfek, 5 adet makinalı tüfek, 2 adet zagros keskin nişancı tüfeği, 2 adet RPG-7 roketatar, 1 adet av tüfeği, 5 adet tabanca, 1 adet bombaatar, 1 adet law olmak üzere toplam 54 adet silah, 2 adet güdümlü tanksavar füze mühimmatı, 2 adet anti personel mayın, 3 adet 120 milimetrelik havan mühimmatı, 2 adet 60 milimetrelik havan mühimmatı, 1 adet 81 milimetrelik havan mühimmatı, 45 bin 240 adet muhtelif hafif silah mühimmatı, bin 600 adet doçka uçaksavar makinalı tüfek mühimmatı, 37 adet el bombası,1 adet aydınlatma fişeği, 73 adet roketatar mühimmatı, 57 adet roketatar sevk fişeği, bin 275 kilogram amonyum nitrat, 5 kilogram tahrip kalıbı, 221 kilogram C-4 patlayıcı madde, 49 adet fünye, 32 adet muhtelif şarjör, 5 adet el dürbünü, 4 adet el telsizi ve 8 adet EYP yapımında kullanılacağı değerlendirilen LPG tüp ele geçirildi. 27 adet EYP tespit edilerek imha edilirken, teröristler tarafından kullanılan 51 adet silah mevzi, sığınak, barınak, mağara ve depo bulunarak kullanılamaz hale getirildi.

Açıklamada, 4 askerin şehit olduğu, 6 askerin ise yaralandığı belirtildi.

- YASA DIŞI GEÇİŞ YAPMAYA ÇALIŞAN 6 BİN 569 KİŞİ YAKALANDI-

 Açıklamaya göre etkili hudut güvenliği ve hizmetleri kapsamında icra edilen denetim ve kontroller sonucunda sınırlardan yasa dışı geçiş yapmaya çalışan 6 bin 569 kişi yakalandı. Kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar neticesinde ise 25.9 kilogram uyuşturucu, 507 litre kaçak akaryakıt, 27 bin 200 paket kaçak sigara, 22 adet kaçak silah ve 1 adet kaçak cep telefonu ele geçirildi.

-İDLİB BÖLGESİ’NDE 4 NUMARALI GÖZLEM NOKTASI TESİS EDİLDİ-

Bugün İdlib bölgesinde 4 Numaralı Gözlem Noktası’nın tesis edildiğinin belirtildiği açıklamada, diğer gözlem noktalarının açılarak faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmaların da devam ettiği kaydedildi.

-ZEYTİN DALI HAREKATI-

Açıklamada Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 569 olduğu kaydedilirken, “Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 45 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 226 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan 143 kahraman silah arkadaşımızın tedavileri tamamlanmış ve görevlerine dönmüşlerdir” ifadeleri yer aldı. (ANKA)

(HM/MLT)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”