Ataması yapılmayan öğretmen intihar etti

Ataması yapılmayan öğretmen intihar etti

Ataması yapılmayan öğretmen hayatına son verdi. Çanakkale'nin cuma pazarı mevkisinde yaşayan ve maddi sorunları olduğu iddia edilen, ataması yapılmadığı için özel güvenlik görevlisi olan 25 yaşındaki Doğukan Özyılmaz kendini asmak sureti ile intihar etti.

Ataması yapılmayan öğretmen intihar etti

Olay dün akşam saatlerinde Barbaros Mahallesi Kaynak Sokak'ta bulunan, İslam Dirlik apartmanında meydana geldi. Alınan bilgiye göre; Uzun süredir maddi sıkıntılar çektiği öğrenilen Doğukan Özyılmaz, kız arkadaşından aldığı borcu da ödeyemeyince bunalıma girdi. Çalıştığı yerden parasını alamayan Özyılmaz, akşam saatlerinde boğazına kemerini bağlayarak kız arkadaşına cep telefonu üzerinden bu görüntüyü gönderdi. Özyılmaz'ın kız arkadaşı durumu polise ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri dairenin kapısını açan olmayınca çilingir çağrıldı. Çilingir yardımıyla kapının açılması sonrası içeriye girmeyi başaran polis ekipleri Özyılmaz'ın cansız bendeni ile karşılaştı. Savcı incelemelerini yaptıktan sonra gencin cesedi Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KOYUN CAN DERDİNDE KASAP ET

Olayı öğrenen Özyılmaz'ın komşuları üzgün olduklarını dile getirirken, "Gencecik çocuktu. Borçlarını parça parça ödeyip halledebilirdi. Neden böyle bir şey yaptı, anlayamıyoruz. Bunlar çözülemeyecek sorunlar değildi. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandılar. Herkes Özyılmaz'ın ölümüne üzülürken, kapıyı açmak için çağırılan çilingirin Özyılmaz'ın kız arkadaşından 50 TL ücret istemesi ise gerilimli anların yaşanmasına neden oldu. Doğukan, Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliğinden 2015 yılında mezun olmuştu....

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim-İş, 19 Mayıs’ın 100. yıldönümünü Samsun’da kutladı
Eğitim-İş, 19 Mayıs’ın 100. yıldönümünü Samsun’da kutladı
“MEB Ortaçağ’ı yakalamak üzere”
“MEB Ortaçağ’ı yakalamak üzere”