-ATAŞEHİR’DE TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR

- Ataşehir Belediyesi Tiyatro Festivali’nde bu yıl 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında 13 oyun, 4 atölye, 3 söyleşi ve 2 sergi tiyatroseverlerle buluşacak.

-ATAŞEHİR’DE TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR

İSTANBUL (ANKA) - Ataşehir Belediyesi Tiyatro Festivali’nde bu yıl 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında 13 oyun, 4 atölye, 3 söyleşi ve 2 sergi tiyatroseverlerle buluşacak.

19 Mart’ta yapılacak galada, festivalin onur konuğu Zihni Göktay’a ithafen belgesel gösterimi ve “75. Yaşında İsa Çelik’in Objektifinden Tiyatro Dünyası” adlı sergi ve açılış konseri gerçekleşecek. Ataşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, festivalde oyunların biletleri ücretsiz olarak “Bir Kitap, Bir Bilet” kampanyası kapsamında dağıtılacak. Bilet bedeli olarak bağışlanan kitaplarla, Anadolu’daki ihtiyaç sahibi okullara ve “Bu Takside Kitap Var” kampanyasına destek olunacak.

Festival kapsamında Müjdat Gezen, Rıza Kocaoğlu, Emre Altuğ, Bülent Çolak, İlker Ayrık, Şevket Çoruh, Murat Akkoyunlu, Sarp Aydınoğlu, Serkan Keskin Ataşehirlilerle buluşacak. Festivalin söyleşi bölümünde ise Zihni Göktay, Okan Bayülgen, İlker Ayrık ve Aykut Taşkın’la sohbetler gerçekleştirilecek.

Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, festivale ilişkin “Üniversitelerimizin tiyatro topluluklarından, Türkiye’nin tiyatro sahnelerini yaşatan, ayakta tutan, göz bebeğimiz Ankara Sanat Tiyatrosu’na, Dostlar Tiyatrosu’ndan, Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Cumhuriyet Sahnesi’ne kadar topluluklarımız festivalimizde yer alıyor. Festivalimizi birbirinden özel söyleşiler, atölyeler ve sergilerle de destekliyoruz” dedi. (ANKA)

(MLT/YE)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"EĞİTİMİN SİGORTASI: ÖĞRETMENLERİMİZ"
MEB’DEN ANDIMIZ SKANDAL TALİMAT HABERİNE AÇIKLAMA
MEB’DEN ANDIMIZ SKANDAL TALİMAT HABERİNE AÇIKLAMA