Türk Eğitim-Sen; İYEP görevlendirmelerinde gönüllülük esas alınsın

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda “İYEP KAPSAMINDAKİ GÖREVLENDİRMELER GÖNÜLLÜLÜK ESASINA GÖRE YAPILMALI” talebinde bulunuldu.

Türk Eğitim-Sen; İYEP görevlendirmelerinde gönüllülük esas alınsın

Türk Eğitim-Sen; İYEP görevlendirmelerinde gönüllülük esas alınsın

Milli Eğitim Bakanlığı 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde İYEP uygulamasını belirli il ve ilçelerde pilot olarak başlatırken İYEP uygulaması sınıf öğretmenlerini memnun etmedi. MEB destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alan branş öğretmenlerine ve idarecilere iki kat ek ders ve arttırımlı hizmet puanı öderken ilkokullarda yetiştirme programı pilot uygulamasında öğretmenlere ek ders dahi ödenmemektedir.

TES: İYEP GÖREVİNDE GÖNÜLLÜLÜK OLSUN

Türk Eğitim-Sen tarafından geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen resmi yazıda İYEP görevlisi öğretmenlere ücret ödenmemesinin kabul edilemeyeceği belirtilerek İYEP programında görev alan öğretmenler için ek ders ücreti talep edilmişti. Sendika tarafından 05.03.2018 tarihinde bakanlığa gönderilen diğer yazıda ise İYEP kapsamında öğretmenlere zorlama yapılmaması, görev verilmesinde gönüllülük esası olması istendi.

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yazılan resmi yazı;

ZORUNLU OLMASININ YASAL DAYANAĞI YOK

Sendika tarafından yapılan açıklamada;

İYEP kapsamında ilkokullarda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına ilkokul öğretmenlerinin re’sen görevlendirildikleri yönünde sendikamıza bilgiler ulaşmaktadır. Yapılan bu uygulamanın gönüllülük esasına bağlı olması gerekmekte iken, zorunlu tutulmasının herhangi bir yasal dayanağı bulunmamaktadır.

ifadelerine yer verilirken İYEP kapsamında ilkokullarda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alan ilkokul öğretmenlerine, ders saatleri dışında verilen görevlerin zorunlu tutulmasının yasal dayanağının bulunmamasından dolayı bu görevlerin gönüllülük esasına bağlı olarak verilmesi hususunda MEB’e talepte bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme