Samsun’da Dava Açan Üyelerimiz Yargı Kararıyla Proje Okullarına Döndü

Samsun’da proje okulu olarak belirlendiği için görev yerleri değiştirilen üyelerimiz sendikamız Eğitim İş

Samsun’da Dava Açan Üyelerimiz Yargı Kararıyla Proje Okullarına Döndü

Samsun’da proje okulu olarak belirlendiği için görev yerleri değiştirilen üyelerimiz sendikamız Eğitim İş bölge avukatı Suzan İSTANBULLU aracılığı ile açtıkları davaları kazanarak göreve geri döndüler.

Bugüne kadar dava açan üyelerimizin geri döndüğü yargı kararlarında genel gerekçe: yönetmelikteki geçici maddede yer alan valiliklerce ibaresi oldu. Davayı kazanan üyelerimizin atama kararnameleri bakanlıktan olduğu yani valilikçe değil bakanlıkça atandıkları için görevlerine dönmüş oldular.

İlgili madde şöyle:

“GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte valiliklerce ataması yapılmış olan öğretmenler ile görevlendirilmesi yapılmış yöneticilerden dört veya sekiz yıllık görev süresini tamamlayanların görevleri sona erer. Bunlardan sekiz yıldan az, dört yıldan fazla çalışanlar bu okullarda sekiz yıllık görev süresi tamamlamak üzere atanabilir/görevlendirilebilirler.”

Bu kapsamda davayı kazanıp geri dönen üyelerimize bir iyi haber de istinaf mahkemesinden geldi ve Samsun Bölge İdare Mahkemesi kararı onadı.

Dava açanlardan 13 üyemiz göreve dönerken birkaç üyemizin de davaları devam etmektedir.

Karar:

EĞİTİM İŞ SAMSUN RÜSTEM KARA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme