USULSÜZLÜĞÜ ORTAYA ÇIKARDI YARGILANIYOR

USULSÜZLÜĞÜ ORTAYA ÇIKARDI YARGILANIYOR

Eğitim iş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona'nın Bursa'da okul müdürü atamalarındaki usulsüzlüğü ortaya çıkardığı için yargılandığı dava yarın Ankara Adliyesinde devam edecek.

USULSÜZLÜĞÜ ORTAYA ÇIKARDI YARGILANIYOR

Eğitim iş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona'nın Bursa'da okul müdürü atamalarındaki usulsüzlüğü ortaya çıkardığı için yargılandığı dava yarın Ankara Adliyesinde devam edecek.Konu hakkında sitemize açıklamada bulunan Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona şu ifadeleri kullandı:

"Yaşananlar son dönemlerde yaygınlaşan "suçu ortaya çıkaranın cezalandırıldığı" bir süreçtir. Davanın ilk duruşması 14 Haziran 2017'de yapıldı. Mahkemede verdiğim savunmada da ifade ettim, bu yolsuzluğu yapanların makamlarında oturduğu, bu yolsuzluk sonucunda ataması yapılanların koltuklarında oturduğu bir durumda bu yolsuzluğu ortaya çıkaran kişi olarak benim yargılanıyor olmam kamu vicdanını yaralayan bir durumdur. Demokratik kitle örgütleri demokrasinin gereği olarak toplum adına denetim görevini de yürütürler. Biz de bu denetim görevimiz gereği okul müdürlüğü sözlü sınav sonuçlarını takip ettik, elde ettiğimiz sonuçlar da gösterdi ki bu mülakatlar yandaş sendika Eğitim Bir Sen üyelerine hak etmedikleri koltukları vermek için yapılıyor. Siyasal iktidar bu yolla her mahallede her sokakta var olan kamu kurumlarında kadrolaşarak devletin kılcal damarlarına kadar yerleşmiş oluyorlar. Bu açık bir suçtur, ortada bizim adımıza işlenmiş bir suç yoktur, bu davanın açılmış olmasının asıl amacı bu tür yolsuzlukları ortaya çıkarmak için çaba harcayacak olanları korkutmak, yıldırmak ve usulsüzlüklerin karanlıkta kalmasını sağlamaktır. Ancak açılan bu dava bizi hiçbir şekilde yılgınlığa düşüremez. Kaldı ki 2016 yılında yapılan sözlü sınav sonuçlarını afişe ettiğimiz için dava hakkımızda dava açılmış olmasına rağmen 2017 yılında yapılan sözlü sınav sonuçlarını da kamuoyuyla paylaşmıştık. Üzerimize kurulan baskılara rağmen bedeli ne olursa olsun doğrunun mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz. Hırsızı yakalayan olarak yargılandığımız davanın üçüncü duruşması 2 Mart 2018 Cuma Saat 11:40'da Ankara Adliyesi'nde gerçekleşecek. Toplumcu, ilerici, hukukun üstünlüğüne inanan tüm kamuoyunu Ankara Adliyesi'nde yapılacak olan bu trajikomik davayı izlemeye bekliyoruz." dedi.

EĞİTİM İŞ BURSA ŞUBE BAŞKANI ÖZKAN RONA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”