-ATAŞEHİR’DE SIFIR ATIK GÜNLERİ BAŞLADI

– Ataşehir’de sıfır atık günleri başladı. Program kapsamında çevre kirliliği ve boyutları, Türkiye’deki atık kaynaklı sorunlar hakkında sunumlar yapılırken, belediyenin çalışmaları hakkında da bilgiler verildi.

-ATAŞEHİR’DE SIFIR ATIK GÜNLERİ BAŞLADI

İSTANBUL (ANKA) – Ataşehir’de sıfır atık günleri başladı. Program kapsamında çevre kirliliği ve boyutları, Türkiye’deki atık kaynaklı sorunlar hakkında sunumlar yapılırken, belediyenin çalışmaları hakkında da bilgiler verildi.

Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda düzenlenen seminer, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Atık Büro sorumlusu Kimyager Betül Gür Eskiköy’ün, belediyenin çalışmaları hakkında verdiği bilgilerle başladı. Seminerin konuşmacısı Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı Eğitim Şefi Murat Anaç, çevre kirliliği ve boyutları, geri dönüşüm yöntemleri ve kullanım alanları, Türkiye’deki atık kaynaklı sorunlar, geri kazanımın yerküre için önemi ve Türkiye’de uygulanan geri dönüşüm sistemleri ile sunum yaptı. Anaç, Türkiye’de 800 civarında geri dönüşüm tesisi bulunduğunu belirterek, “Ataşehir Belediyesi ile gerçekleştirdiğimiz ‘Eğiticilerin Eğitim’ semineriyle, çocuklarımızın eğitimlerini gerçekleştiren değerli öğretmenlerimizi bilgilendirerek geri dönüşüm uygulamaları ve yararları konusunda bilgi paylaşımında bulunmuş olacağız” dedi.

Seminere katılan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal ise belediyenin çevre koruma ve geri dönüşüm çalışmalarına verdiği önemi belirtirken, daha temiz bir gelecek için yeni projeler geliştireceklerini ve bunun için Ataşehir’de sıfır atık günleri başlattıklarını belirtti. (ANKA)

(MLT/YE)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
509 Bandwidth Limit Exceeded

509

Bandwidth Limit Exceeded

The server is temporarily unable to service your request due to bandwidth limit has been reached for this site. Please try again later.


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.