-ADALET BAKANI GÜL: HADIM UYGULAMASINI DEĞERLENDİRECEĞİZ

- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül çocuğa yönelik istismarı önlemeye ilişkin düzenleme için “Kastrasyon, kimyasal hadım uygulaması da dahil olmak üzere tüm bu tedbirleri yasayla yapacaklarımız, yönetmeliklerle yapacaklarımız, idari tedbirlerle uygulayacağımız tüm enstrümanlarımızı, tüm araçlarımızı masaya yatıracağız bunların hepsini değerlendireceğiz” dedi.

-ADALET BAKANI GÜL: HADIM UYGULAMASINI DEĞERLENDİRECEĞİZ

ANKARA (ANKA) – Adalet Bakanı Abdulhamit Gül çocuğa yönelik istismarı önlemeye ilişkin düzenleme için “Kastrasyon, kimyasal hadım uygulaması da dahil olmak üzere tüm bu tedbirleri yasayla yapacaklarımız, yönetmeliklerle yapacaklarımız, idari tedbirlerle uygulayacağımız tüm enstrümanlarımızı, tüm araçlarımızı masaya yatıracağız bunların hepsini değerlendireceğiz” dedi.

Bakan Gül, çocuklara yönelik istismarları önlemeye ilişkin düzenleme konusunda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu’nda çocuklara yönelik istismarların önlenmesi hususunun yoğun bir şekilde görüşüldüğünü belirterek, “Başbakan yardımcımız başkanlığında bir komisyon yarın çalışmaya başlayacak. Ceza kanunlarında yine artırım yapmak ya da infaz sisteminde ne gibi başka tedbir alınması gerekir bunların hepsini bu çalıştaylarla, önceki çalışmalarla masaya yatırmış olacağız” diye konuştu.

Gül, alınacak tedbirlere ilişkin şunları kaydetti:

“Kastrasyon, kimyasal hadım uygulaması da dahil olmak üzere tüm bu tedbirleri yasayla yapacaklarımız, yönetmeliklerle yapacaklarımız, idari tedbirlerle uygulayacağımız tüm enstrümanlarımızı, tüm araçlarımızı masaya yatıracağız bunların hepsini değerlendireceğiz. Esasen iş mahkemeye suç işlemeden önleme yani suça giden yolları ortadan kaldırma, önleme, ıslah etme, aile, çevre, okul toplumun her kesimine düşen sorumluluklar, ‘istismara karşı çocuk nasıl bilinçlendirilir, toplum nasıl bilinçlendirilir’ bunları topyekûn hep beraber yapmamız lazım. Yoksa en büyük bakıldığında Kıta Avrupa’sında cezalar itibaren bakıldığında, Türkiye cezaları özellikle Özgecan cinayetinden sonra buna benzer vakalarda artırmış bir ülkedir ama biz yine yeterli görmüyoruz bir çocuğumuz dahil istismara uğramasın, bu suça yönelmesin toplumda bunlarla karşılaşmayalım.” (ANKA)

(MLT/YE) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme