-TSK’DAN AFRİN AÇIKLAMASI: BİN 141 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

- Türk Silahlı Kuvvetleri, (TSK) Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı’nda 79 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini belirterek harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 141 olduğunu bildirdi.

-TSK’DAN AFRİN AÇIKLAMASI: BİN 141 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

ANKARA (ANKA)-  Türk Silahlı Kuvvetleri, (TSK) Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı’nda 79 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini belirterek harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 141 olduğunu bildirdi.

TSK, 22. gününde olan Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

“Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 36 hedef imha edilmiştir.
Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

Bölgeden elde edilen bilgilere göre; 10 Şubat 2018 tarihinde, 79 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 141 olmuştur.

Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.” (ANKA)

(HM/MLT)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ EKEBİLİR X
OKUL YÖNETİCİLERİ SINAVI İÇİN ÖSYM İLE İŞ BİRLİĞİ
OKUL YÖNETİCİLERİ SINAVI İÇİN ÖSYM İLE İŞ BİRLİĞİ
KPSS'de Türkiye birincisiydi, mülakatta elendi
KPSS'de Türkiye birincisiydi, mülakatta elendi