-TSK’DAN AFRİN AÇIKLAMASI: ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 897 OLDU

– Türk Silahlı Kuvvetleri, (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hava harekatı ile 74 terör örgütü mensubunun daha etkisiz hale getirildiğini ve harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 897 olduğunu bildirdi.

-TSK’DAN AFRİN AÇIKLAMASI: ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 897 OLDU

ANKARA (ANKA) – Türk Silahlı Kuvvetleri, (TSK) Zeytin Dalı Harekatı  kapsamında hava harekatı ile 74 terör örgütü mensubunun daha etkisiz hale getirildiğini ve harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 897 olduğunu bildirdi.

TSK, 15. gününde olan Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 15 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

‘Zeytin Dalı Harekâtı’  kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 74 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 897 olmuştur.

Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.” (ANKA)

(HM/MLT)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
509 Bandwidth Limit Exceeded

509

Bandwidth Limit Exceeded

The server is temporarily unable to service your request due to bandwidth limit has been reached for this site. Please try again later.


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.