-TSK’DAN AFRİN AÇIKLAMASI: 649 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

-TSK’DAN AFRİN AÇIKLAMASI: 649 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

- Türk Silahlı Kuvvetleri , “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında 33 teröristin etkisiz hale getirildiğini, harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 649’a ulaştığını açıkladı.

-TSK’DAN AFRİN AÇIKLAMASI: 649 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

ANKARA (ANKA) - Türk Silahlı Kuvvetleri , “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında 33 teröristin etkisiz hale getirildiğini, harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 649’a ulaştığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 3 hedef imha edildi. Harekâta katılan uçaklar ise emniyetle üslerine döndü. “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre, 33 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilirken, harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 649 oldu.

“Zeytin Dalı Harekâtı”nın planlandığı şekilde başarıyla devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alındığı, sivil, masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterildiği vurgulandı.

Açıklamada, harekatın, Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiği belirtildi.

Açıklamada, TSK tarafından, hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı”nın başlatıldığı anımsatıldı. (ANKA) 

(HM/YE) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MATEMATİK BİLİM VE SANAT HER YERDE
MATEMATİK BİLİM VE SANAT HER YERDE
Eğitim-İş’ten Güzeloba tepkisi
Eğitim-İş’ten Güzeloba tepkisi