-TSK: 343 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

- Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) gerçekleştirilen Zeytin Dalı harekâtı kapsamında 343 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubunun etkisiz hale getirildiği belirtildi.

-TSK: 343 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

ANKARA (ANKA) - Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) gerçekleştirilen Zeytin Dalı harekâtı kapsamında 343 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubunun etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Genel Kurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Zeytin Dalı harekâtı kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından gece süresince yapılan operasyon ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 23 hedef imha edildi. Harekâta katılan 13 uçağın güvenli şekilde üslerine döndükleri bildirildi.

Açıklamada, harekâtta şu ana kadar edinilen bilgilere göre; en az 343 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubunun etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Öte yandan harekâtın Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiği vurgulandı. (ANKA)

 (HM/YE)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
509 Bandwidth Limit Exceeded

509

Bandwidth Limit Exceeded

The server is temporarily unable to service your request due to bandwidth limit has been reached for this site. Please try again later.


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.