ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME VE EKPSS TAKVİMİ AÇIKLANDI

ANKARA (ANKA) - Engelli Memur Yerleştirme tercih tarihleri 8-16 Mart, EKPSS’ye başvuru tarihi 6-21 Şubat, Engelli Kura Kaydına başvuru tarihi ise 2-16 Mayıs olarak açıklandı.

ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME VE EKPSS TAKVİMİ AÇIKLANDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2018 yılında yapılacak engelli memur alımları ile düzenlenecek Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ve kura başvurularına ilişkin takvimin belirlendiğini duyurdu. Buna göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) görüşü alınarak duyurulan Engelli Memur Yerleştirme tercih tarihleri, 2018’in birinci dönemi için 8-16 Mart olarak belirlendi. Yılın ikinci dönemine ait takvimin daha sonra duyurulacağı belirtildi.

-EKPSS’YE BAŞVURULAR 6 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR-

Takvime göre, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı, (EKPSS) 22 Nisan’da yapılacak. EKPSS’ye başvuru tarihi 6-21 Şubat olarak belirlenirken, sınava geç başvuru tarihi ise 13-14 Mart oldu. Açıklamada, EKPSS sonuçlarının 17 Mayıs’ta açıklanacağı bildirildi.

-ENGELLİ KURA KAYDI 2-16 MAYIS’TA-

Engelli Kura Kaydına başvuru tarihi 2-16 Mayıs olurken, geç başvuru günü ise 29-30 Mayıs olarak belirlendi.

Yapılan açıklamada ilgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edildi. (ANKA)

(HM/YE)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
509 Bandwidth Limit Exceeded

509

Bandwidth Limit Exceeded

The server is temporarily unable to service your request due to bandwidth limit has been reached for this site. Please try again later.


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.