TSK: 303 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

TSK: 303 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

– Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında en az 303 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği ve terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 6 hedefin imha edildiğini bildirdi.

TSK: 303 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

ANKARA (ANKA) – Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında en az 303 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği ve terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 6 hedefin imha edildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, 6. gününde olan Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren 'Zeytin Dalı Harekâtı' başlatılmıştır.

Harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 6 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre en az 303 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. ‘Zeytin Dalı Harekatı’ planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.” (ANKA)

(MLT/GO)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM-İŞ VE ADD’DEN KÖY ENSTİTÜLERİNİN 79. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
EĞİTİM-İŞ VE ADD’DEN KÖY ENSTİTÜLERİNİN 79. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
Eğitim-İş’ten 79. yıl açıklaması
Eğitim-İş’ten 79. yıl açıklaması