-16 SİVİL TOPLUM KURULUŞUNDAN ZEYTİN DALI HAREKÂTI AÇIKLAMASI

-16 SİVİL TOPLUM KURULUŞUNDAN ZEYTİN DALI HAREKÂTI AÇIKLAMASI

- 16 sivil toplum kuruluşu, Zeytin Dalı Harekatı için yaptığı ortak açıklamada, “Tüm uluslararası camiayı da, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hakim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

-16 SİVİL TOPLUM KURULUŞUNDAN ZEYTİN DALI HAREKÂTI AÇIKLAMASI

ANKARA (ANKA) - 16 sivil toplum kuruluşu, Zeytin Dalı Harekatı için yaptığı ortak açıklamada, “Tüm uluslararası camiayı da, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hakim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin iş dünyasını temsil eden sivil toplum örgütlerinden ASKON, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, MÜSİAD, KAMU-SEN, TESK, TİM, TİSK, TOBB, TÜGİAD, TÜGİK, TÜMSİAD, TÜRK-İŞ, TÜRKONFED, TÜSİAD ve TZOB, Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili ortak açıklama yaptı

Sivil toplum kuruluşları adına ortak açıklamayı okuyan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin Zeytin Dalı harekatıyla sınır güvenliğini sağlamak için adım attığını belirtti. Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin aldığı kararın arkasında olduklarını belirterek “Zeytin Dalı Harekatı, evrensel hukuk ve BMGK terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir” dedi.

-“ÜÇ BÜYÜK SİYASİ PARTİMİZE KARARLI DURUŞLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”-

Hisarcıklıoğlu, tüm vatandaşları sosyal medyada provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırdıklarının altını çizerek, “Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Her üç büyük siyasi partimize de, aynen 15 Temmuzda olduğu gibi, ülke menfaati için gösterdikleri ortak ve kararlı duruşları için ayrıca teşekkür ediyoruz. Türkiye sivil toplumu ve iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Harekatın meşru ve uluslararası hukuka uygun olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Tüm uluslararası camiayı da, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hakim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz” dedi. (ANKA)

(HM/YE)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADD’DEN EĞİTİM-İŞ’E ZİYARET
ADD’DEN EĞİTİM-İŞ’E ZİYARET
TÜBİTAK 142 personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
TÜBİTAK 142 personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?