-TSK: 32 UÇAKLA 45 TERÖR HEDEFİ İMHA EDİLDİ

-TSK: 32 UÇAKLA 45 TERÖR HEDEFİ İMHA EDİLDİ

- Türk Silahlı Kuvvetleri’nce, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatında, 32 uçakla 45 terör hedefinin imha edildiği bildirildi.

-TSK: 32 UÇAKLA 45 TERÖR HEDEFİ İMHA EDİLDİ

ANKARA (ANKA) - Türk Silahlı Kuvvetleri’nce, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatında, 32 uçakla 45 terör hedefinin imha edildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan Zeytin Dalı Operasyonu’na ilişkin yapılan açıklamada, tespit edilen terör örgütüne ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 45 hedefin Hava Kuvvetleri tarafından imha edildiği belirtildi. Harekâta katılan 32 uçağın müteakip görevlere hazırlık için emniyetle üslerine döndüğü bilgisinin verildiği açıklamada, harekâtın planlandığı şekilde devam ettiği belirtildi.

Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alındığının vurgulandığı açıklamada, sivil, masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterdiğinin altı çizildi.

Açıklamada, harekatın Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiği vurgulandı.

Açıklamada, TSK tarafından, hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, “Zeytin Dalı Harekâtı”nın 20 Ocak 2018 saat 17.00’de başladığı anımsatıldı. (ANKA)

(YE/HF)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADD’DEN EĞİTİM-İŞ’E ZİYARET
ADD’DEN EĞİTİM-İŞ’E ZİYARET
TÜBİTAK 142 personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
TÜBİTAK 142 personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?