-TSK: 153 HEDEF ATEŞ ALTINA ALINDI

-TSK: 153 HEDEF ATEŞ ALTINA ALINDI

- Türk Silahlı Kuvvetleri’nce, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatında tespit edilen hedeflerin, kara ateş destek vasıtaları ile ateşle taarruz edilerek etkisiz hale getirilmeye devam edildiği belirtilerek, “Şu ana kadar PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri tarafından kullanılan sığınak, barınak, mühimmat deposu gibi 153 hedef ateş altına alınmış olup ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ planlandığı şekilde devam etmektedir” denildi.

-TSK: 153 HEDEF ATEŞ ALTINA ALINDI

ANKARA (ANKA) - Türk Silahlı Kuvvetleri’nce, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatında tespit edilen hedeflerin, kara ateş destek vasıtaları ile ateşle taarruz edilerek etkisiz hale getirilmeye devam edildiği belirtilerek, “Şu ana kadar PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri tarafından kullanılan sığınak, barınak, mühimmat deposu gibi 153 hedef ateş altına alınmış olup ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ planlandığı şekilde devam etmektedir” denildi.

Genelkurmay Başkanlığı Zeytin Dalı Operasyonu’na ilişkin yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlara ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, “Zeytin Dalı Harekâtı”nın 20 Ocak 2018 saat 17.00’de başlatıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, Harekâtın Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiği vurgulandı.

Açıklamada, tespit edilen hedeflerin, kara ateş destek vasıtaları ile ateşle taarruz edilerek etkisiz hale getirilmeye devam edildiği belirtilerek, “Şu ana kadar PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri tarafından kullanılan sığınak, barınak, mühimmat deposu gibi 153 hedef ateş altına alınmış olup ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ planlandığı şekilde devam etmektedir. Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil, masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir” denildi. (ANKA)

(YE/HF)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MATEMATİK BİLİM VE SANAT HER YERDE
MATEMATİK BİLİM VE SANAT HER YERDE
Eğitim-İş’ten Güzeloba tepkisi
Eğitim-İş’ten Güzeloba tepkisi