-DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDAN DİĞER KURUMLARA 5 BİN 423 PERSONEL GEÇİŞ YAPTI

-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 2002 yılından bugüne kadar Diyanet İşleri Başkanlığından diğer kurumlara toplam 5 bin 423 personelin geçiş yaptığını bildirdi.

-DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDAN DİĞER KURUMLARA 5 BİN 423 PERSONEL GEÇİŞ YAPTI

ANKARA (ANKA) - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 2002 yılından bugüne kadar Diyanet İşleri Başkanlığından diğer kurumlara toplam 5 bin 423 personelin geçiş yaptığını bildirdi.

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, soru önergesinde 2002 yılından bu yana Diyanet İşleri Başkanlığında göreve başlayıp başka kurumlara atanan kişi sayısını sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Bozdağ, bütün kamu kurumlarında olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda da gerekli şartları taşıyan personelin diğer kurumlara geçmesinin mevzuat çerçevesinde gerçekleştiğini belirterek, Devlet Memurları Kanununun “Memurların bir kurumdan diğerine nakilleri” başlıklı 74. maddesine dikkat çekti.

-YAKLAŞIK 4 BİN KİŞİ ÖĞRETMEN OLDU-

Soru önergesinde belirtilen dönemde diğer kurumlara muvafakat yoluyla geçen toplam personelin yaklaşık yüzde 70’inin (3 bin 771 kişi) Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak naklen geçiş yaptığını kaydeden Bozdağ, “Öğretmen olarak muvafakat yoluyla geçiş yapanlar, öğretmenlik kadrosuna atanmada aranan eğitim ve pedagojik formasyona sahip olma şartlarını taşıyan ve anılan Bakanlıkça öğretmen olarak atanması yönünde Başkanlığımızdan muvafakatı talep edilen personeldir” dedi.

Bozdağ, 2002 yılından bugüne kadar Diyanet İşleri Başkanlığından diğer kurumlara toplam 5 bin 423 personelin geçiş yaptığını açıkladı. (ANKA)

(MG/GO)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
509 Bandwidth Limit Exceeded

509

Bandwidth Limit Exceeded

The server is temporarily unable to service your request due to bandwidth limit has been reached for this site. Please try again later.


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.