-TSK: ZEYTİN DALI HAREKATI BAŞLAMIŞTIR

-Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), hudut ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla Suriye’nin kuzeybatısında buluna Afrin bölgesinde “Zeytin Dalı Harekatı”nın başladığını duyurdu.

-TSK: ZEYTİN DALI HAREKATI BAŞLAMIŞTIR

ANKARA (ANKA) – Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), hudut ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde “Zeytin Dalı Harekatı”nın başladığını duyurdu.

TSK,  Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesine düzenlenen operasyon ile ilgili açıklama yaptı. TSK, hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlama maksadıyla Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve IŞİD'e mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını terör örgütlerinin baskı ve zulmünden kurtarmak için bugün saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekat”nın başlatıldığını duyurdu. Açıklamanın devamı ise şöyle:

“Harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.” (ANKA)

(HM/HF) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
509 Bandwidth Limit Exceeded

509

Bandwidth Limit Exceeded

The server is temporarily unable to service your request due to bandwidth limit has been reached for this site. Please try again later.


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.