-DİYARBAKIR’DA 18 SIĞINAK 1 MAĞARA İMHA EDİLDİ

-DİYARBAKIR’DA 18 SIĞINAK 1 MAĞARA İMHA EDİLDİ

- Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında jandarma tarafından terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda 18 sığınak ve 1 doğal mağara imha edildi, çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

-DİYARBAKIR’DA 18 SIĞINAK 1 MAĞARA İMHA EDİLDİ

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında jandarma tarafından terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda 18 sığınak ve 1 doğal mağara imha edildi, çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır’ın Lice ilçesi Yalımlı Köyü Keşkuvari mezrası, Akçabudak Köyü Hevsel, Kilimli, Mahmutlu, Dergan ve Dokuzkat mezraları, Bayırlı Köyü Sağlık ve Seyrek mezraları ile Yünlüce Köyü Konuklu mezrası mülki sınırları ile Horazivan Dağı bölgesinde, 14 Ocak’ta başlatılan “Bayrak-75 Şehit Uzman Jandarma Çavuş Osman Öz-2 Operasyonu”, dün gece itibariyle tamamlandı.

Operasyonda, PKK mensuplarınca kullanılan 16’sı Lice ilçesi Akçabudak Köyü Hevsel mezrası, 1’i Akçabudak Köyü Kilimli mezrası, 1’i Bayırlı Köyü Sağlık mezrası mülki sınırları içerisinde olmak üzere toplam 18 sığınak tespit edilerek imha edildi.

Operasyonda ayrıca, Yünlüce Köyü Konuklu mezrasında 1 adet doğal mağara, 1’i Bayırlı Köyü, 4’ü Yünlüce Köyü mezralarında olmak üzere toplam 5 ayrı avcı boy çukuru ve 6 adet el yapımı mayın düzeneği tespit edildi. Operasyonda 1 adet RPG-7 antitank roketatar mühimmatı, 1 adet M-16 fişeği, 4 adet av tüfeği fişeği, kıyafet, 6 adet el yapımı patlayıcı düzeneği bulundu.

-9 KONUTTA ARAMA YAPILDI-

Açıklamada, 21 şahıs ve 3 aracın Jandarma Asayiş Bilgi Sistemi’yle (JABS) KİHBİ, UYAP ve ASAL sorgulamalarının yapıldığı, 9 konut ve eklentisinde adli aramanın yapıldığı belirtildi. (ANKA)

(HM/YE) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Köy Enstitülerin 79. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz
Köy Enstitülerin 79. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz
Eğitim İş'den Belediye Başkanı Bozdoğan'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Eğitim İş'den Belediye Başkanı Bozdoğan'a Hayırlı Olsun Ziyareti