-TÜRK TİYATROSUNUN VE SİNEMASININ USTA İSMİ MÜNİR ÖZKUL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

- Hayata veda eden Türk tiyatrosunun ve sinemasının usta oyuncusu Münir Özkul son yolculuğuna uğurlandı. Teşvikiye Camii’ndeki törene Başbakan Binali Yıldırım da katılırken, usta sanatçı sevenlerinin omuzunda ve alkışlar arasında “Güle güle Mahmut Hoca” denilerek uğurlandı.

-TÜRK TİYATROSUNUN VE SİNEMASININ USTA İSMİ MÜNİR ÖZKUL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

İSTANBUL (ANKA) - Hayata veda eden Türk tiyatrosunun ve sinemasının usta oyuncusu Münir Özkul son yolculuğuna uğurlandı. Teşvikiye Camii’ndeki törene Başbakan Binali Yıldırım da katılırken, usta sanatçı sevenlerinin omuzunda ve alkışlar arasında “Güle güle Mahmut Hoca” denilerek uğurlandı.

İstanbul’da 93 yaşında hayata veda eden Türk sinemasının duayen isimlerinden Münir Özkul için ilk olarak Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde özel bir uğurlama töreni düzenlendi. Açılış konuşmasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur’ un yaptığı törene usta sanatçının sevenleri de büyük katılım gösterdi.

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ndeki törene Münir Özkul’un ailesi, İBB Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve usta sanatçının eşi Umman Özkul’un yanısıra Suna Selen, Suna Keskin, Esin Eden, Tilbe Saran, Nuri Alço, Coşkun Gogen, İlyas Salman, Ahmet Arıman, Ferdi Atuner, Tuncay Akçay, Ahmet Sezerel, Behzat Uygur, Orhan Alkaya ve Erhan Yazıcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı katıldı. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ndeki törenin ardından usta sanatçının tabutu cenaze töreninin yapılacağı Teşvikiye Camii’ne götürüldü. Teşvikiye Camii’ndeki cenaze törenine sanat ve siyaset dünyasından birçok isim katılırken, sanatçının sevenleri de Teşvikiye Camii’sine akın etti.

Cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım da katılırken, törende duygusal anlar yaşandı. Özkul, son yolculuğuna alkışlar ve “Güle güle Mahmut Hoca” denilerek uğurlandı.

Münir Özkul’un cenazesi Teşvikiye Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Bakırköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. (ANKA)

(NÇ/YE) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme