-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: HANGİ ALANDAN NE KADAR ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAĞI HENÜZ BELİRLENMEDİ

-Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, hangi alandan ne kadar öğretmen ataması yapılacağının henüz belirlenmediğini söyledi.

-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: HANGİ ALANDAN NE KADAR ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAĞI HENÜZ BELİRLENMEDİ

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, hangi alandan ne kadar öğretmen ataması yapılacağının henüz belirlenmediğini söyledi. 

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil’in soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim BakanıYılmaz, bakanlığına bağlı eğitim kurumlarından Temmuz 2017 tarihinden itibaren; Temmuz ayında 11 bin 408, Ağustos 198, Eylül 337, Ekim 381, Kasım 6 olmak üzere toplam 12 bin 330 öğretmenin emekli olduğunu kaydetti.

Bütçe kanunlarının verdiği yetkinin yanında Bakanlar Kurulunca bakanlığına tahsis edilen ve Maliye Bakanlığınca kullanım izni verilen toplam öğretmen kadroların illerin öğretmen ihtiyacı yüzdelik oranları dikkate alınarak il milli eğitim müdürlüklerine dağıtıldığını, il milli eğitim müdürlüklerinin de kendi illerine ayrılan kontenjan ölçüsünde atama yapılacak alanlar ile bu alanlara atanacakların istihdam edileceği eğitim kurumlarını belirlediğini kaydeden Yılmaz, “Belirlenen bu eğitim kurumları atama döneminde sisteme yansıtılarak atanacak öğretmen adaylarının tercihine sunulmaktadır. Bu kapsamda hangi alandan ne kadar öğretmen ataması yapılacağı henüz belirlenmemiş olup belirlendiği takdirde kamuoyunun bilgisine sunulacaktır” dedi. (ANKA) 

(MG/YE)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme