MEB: ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİYLE MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Başkent Elektrik Dağıtım, Toroslar Elektrik Dağıtım ve İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı.

MEB: ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİYLE MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) resmi internet adresinde elektrik elektronik teknolojisi alanında öğrenim gören öğrencilerin daha nitelikli yetiştirilmesi ve alan öğretmenlerinin mesleki bilgi ve becerilerinin güncellenmesi amacıyla 3 elektrik dağıtım şirketiyle Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandığını duyurdu. Buna göre, protokol kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle, elektrik-elektronik teknolojisi alanında, sektörel gelişimler eğitim ortamlarına taşınacak.

Protokolle, hazırlanan programların içerik, doküman ve diğer materyallerinin yeni bilgiler ve gelişmeler doğrultusunda ihtiyaca göre güncellenmesi sağlanacak. Eğitim merkezi ve mobil eğitim merkezindeki programlara katılacak öğretmen ve öğrencilere gereken İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ile çevre eğitimleri verilecek.

Ayrıca, eğitim programlarının içerik tasarımı, ölçme ve değerlendirme sisteminin kurulması, elektrik dağıtım şirketlerinin eğitim merkezlerinde ve mobil eğitim merkezinde, öğrenci ve öğretmenlerin iş başı eğitimlerinin gerçekleşmesi sağlanacak. Protokol kapsamında belirlenen 10 okulda yeni teknolojilere uygun olarak atölyeler kurularak bu okullarda eğitim alan öğrencilere temrinlik malzeme desteği verilecek. (ANKA)

(HM/MLT)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme