SEDEP İLE ÇOCUKLARIMIZA HANGİ DEĞERLER ÖĞRETİLMEKTE?

SEDEP İLE ÇOCUKLARIMIZA HANGİ DEĞERLER ÖĞRETİLMEKTE?

Konya Selçuklu'da uygulamay devam eden Sedep Projesi kapsamında 3. Sınıf öğrencilerine dağıtılan derginin içindeki şiddet içeren karikatüre Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç'ten tepki geldi.

SEDEP İLE ÇOCUKLARIMIZA HANGİ DEĞERLER ÖĞRETİLMEKTE?

Konya Selçuklu'da uygulamay devam eden Sedep Projesi kapsamında 3. Sınıf öğrencilerine dağıtılan derginin içindeki şiddet içeren karikatüre Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç'ten tepki geldi.Konu hakkında Eğitim İŞ Konya Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte açıklama yapan Şube Başkanı Özgür Genç şu ifadeleri kullandı;

2012-2013 eğitim-öğretim yılında Selçuklu Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğrencilere temel insani değerlerin kazandırılmasını amaçlayan Selçuklu Değerler Eğitimi projesi (Sedep) Konya da başlatılmıştır.

Okul öncesi ,İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik yapılan bu proje kapsamında Aralık ayı içerisinde bazı yayınlar öğrencilere ulaştırılmıştır.

Her ne kadar projenin sosyal medya hesabından yapılan açıklama da dağıtılan yayınların içeriği hakkında öğretmen ve öğrencilerin soluksuz okuyup eğleneceği hatta ellerinden hiç bırakamayacakları yayınlar olduğu ifade edilse de ,yayınlardan bazılarının pedagojik açıdan uygun olmayan görseller içerdiği görülmektedir. Özellikle 3.sınıf  9 yaşındaki çocuklarımıza, öğrencilerimize dağıtılan ‘’AKTÖRE’’ isimli derginin ‘’Hangisi Kul Hakkı’’ başlıklı bölümünde silahla başka birisinin kafasına ateş eden adam görseli kullanılması hem eğitimcilerin hem de velilerin tepkisine neden olmuştur.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda Eğitim-İş Sendikası Konya Şubesi olarak soruyoruz

-Öğrencilere dağıtılan bu yayınlar kimler tarafından hazırlanmıştır?

-Bu görseller hazırlanırken Pedagoglardan görüş alınmış mıdır?

-Tüm bu uyarılarımızdan sonra proje kapsamında öğrencilere dağıtılan dergilerin yeniden incelenmesi ve gerekli görülenlerin ivedilikle toplatılması hususunda projeye destek veren Selçuklu Belediyesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gerekli hassasiyeti göstereceklerini umut etmekteyiz.

Eğitim-İş Sendikası olarak çocuklarımızın daha iyi bir Türkiye yaratabilmesi için  Bilimsel, Laik, Ulusal ve Parasız eğitim için mücadelemize yılmadan devam edeceğiz.

Eğitim İş Konya Şubesi Yönetim Kurulu Adına

Özgür Genç

Şube Başkanı

EĞİTİM İŞ KONYA ŞUBESİ SEDEP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”