-ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI: NET BİN 603 LİRA

-ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI: NET BİN 603 LİRA

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2018’de geçerli olacak asgari ücretin brüt 2 bin 29 lira, net bin 603 lira olacağını açıkladı.

-ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI: NET BİN 603 LİRA

ANKARA (ANKA)- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2018’de geçerli olacak asgari ücretin brüt 2 bin 29 lira, net bin 603 lira olacağını açıkladı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun son toplantısının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu beklenen asgari ücret açıklamasını yaptı. Sarıeroğlu, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun üçlü yapıda çalışmalarını sürdürdüğünü, hükümet, işçi kesimi ve işveren kesimi adına 5’er temsilci olmak üzere toplam 15 temsilcinin çalışmalara katıldığını belirtti. Sarıeroğlu, çoğunluk kararı olmadan komisyonun bir rakam belirleyemediğini bu yüzden müzakerelerin uzadığını ifade ederek asgari ücrete ilişkin şunları kaydetti:

“1 Ocak 2018’den itibaren geçerli olacak asgari ücret brüt olarak 2 bin 29 lira net olarak bin 603 olarak belirlenmiştir. Yaptığımız artışla yüzde 14.2 gibi mevcut enflasyon oranı üzerinde bir ücret seviyesi belirlemiş durumdayız. Bu belirlediğimiz yüzde 14.2’lik artışla birlikte son 3 yıldır asgari ücrete, kümülatif olarak değer olarak toplam yüzde 52 oranında da bir artış yapmış olduğumuzun da altını çizmek istiyorum. Yine 2016 yılından itibaren başlattığımız, 2017 yılında da devam eden asgari ücret desteğimiz var, bu desteğimizi de 2018 yılında da sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum.” (ANKA)

(HM/MLT)

ASKERİ ÜCRET 2018
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”