Sözleşmeli Öğretmenler 24 Aralık'ta Sınava Girecek

MEB'in 2016 yılı Ekim döneminde atamasını gerçekleştirdiği 18.506 öğretmen Adaylık Kaldırma Sınavına girecek. Sınav, Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü tarafından 81 il merkezinde yapılacak.

Sözleşmeli Öğretmenler 24 Aralık'ta Sınava Girecek

Sınava 2016 yılı Şubat döneminde atanıp bir önceki sınava girmeyen/giremeyen veya başarısız olan öğretmenlerle birlikte yaklaşık 20 bin aday öğretmenin gireceği tahmin ediliyor. Sınava girmek için 1 yıl fiilen çalışmış olmak gerekiyor. Öğretmenler, kendilerine ait MEBBIS şifresi ile sisteme giriş yaparak sınava girip giremeyeceklerini görebilirler. Aday öğretmenler MEBBIS'te bulunan Aday Performans Değerlendirme modülüne girmeli ve "Yazılı Sınava Girmeye Hak Kazandınız" ibaresini mutlaka görmelidir. Sınava girmeye hak kazanamayan adaylar sınav ücretini yatırıp sınava girse bile sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınav çoktan seçmeli test usulü ile yapılacak ve adaylara çeşitli konu ağırlıklarından 100 soru yöneltilecek. Soruların yaklaşık 45 adedi mevzuat, kanun, yönetmelik, yönerge ve KHK'lardan oluşacak. 5 soruluk kısım T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kısmından ve geriye kalan 45 soru ise eğitim bilimlerinden olacak. Sınavda 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecek. Sınav süresi 120 dakika olacak. Sınavdan 60 ve üzeri puan adayların sözlü mülakata girmeksizin adaylıkları kaldırılacak. Sınav sonuçları en geç 15 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak. Sınav giriş belgelerine ise 18 Aralıktan itibaren meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.

Mebpersonel.com / Özel Haber

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme