-DEVLET ERKANI ANITKABİR’DE

-DEVLET ERKANI ANITKABİR’DE

-Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yılında anılıyor. İlk tören ise Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’de gerçekleşti.

-DEVLET ERKANI ANITKABİR’DE

ANKARA (ANKA) – Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yılında anılıyor. İlk tören ise Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’de gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yılı nedeniyle düzenlenen törenlerin ilk adresi Anıtkabir’di. Devlet erkanını bir araya getiren Anıtkabir’deki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, başbakan yardımcıları ve bakanlar katıldı. Aslanlı Yol’dan yürüyen Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki heyet Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.

-RAHMETLE, HÜRMETLE, SAYGIYLA YADEDİYORUZ-

Türkiye’nin muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda gece gündüz çalışmalara devam edildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne şu mesajı yazdı:

“Vefatının 79. yıl dönümünde Kurtuluş Savaşı’mızın büyük komutanı, Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmetle, hürmetle, saygıyla yadediyoruz. Atatürk’ün bize bıraktığı en önemli miraslardan biri olarak gördüğümüz Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda gece gündüz çalışmamızı sürdürüyoruz. Ruhun şad olsun.”

Devlet törenini tamamlanmasının ardından Anıtkabir vatandaşların ziyaretine açıldı. (ANKA) (YE/GO) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”