OKULLARDA YENİ ANGARYA NÖBETLER VE KEYFİ UYGULAMALAR

Öğretmenlerin Nöbet Sorunu...

OKULLARDA YENİ ANGARYA NÖBETLER VE KEYFİ UYGULAMALAR

Bildiğimiz gibi nöbetlere haftada 3 saat ek ders ücreti yazılıyor. Yalnız kimi okul idareleri hukuksuz şekilde öğretmenlere angarya görevler vermektedir. Özellikle İstanbul bazı ilçelerinde öğretmenlerden bu konuda şikayetler gelmekte. Bunlardan biri şu şekilde: "Okulumuzda hafta içi kurs ve cumartesi kurs saatlerinde öğretmenlere nöbet yazılmakta. Kurs dersine giren müdür yardımcıları ise kursta kendilerine nöbet yazmamaktadır."

 

Bir diğer şikayet ise şöyle: "Dersi boş sınıflara nöbetçi öğretmenler görevlendiriliyor ve ek ders yazılmıyor. Oysa Kimi okullarda bu görevlendirme olsa da karşılığında ek ders ücreti yazılıyor. Bunun yanında öğretmene zorunlu ek dersle 21 saat ders verilmesi gerekirken öğretmene 21 saatin altında ders verilip müdür yardımcılarına 12 saat ders yazılmaktadır." Bu serzenişlerden anlamaktayız ki yönetmeliklerle değil de müdürün keyfiyle  yönetilen okullar  mevcut. Konuyla ilgili Milli Eğitim yetkilileri gerekli araştırmaları yapmalıdırlar ki bu sorunlar da çözüme kavuşsun.

 

 

ÖĞRETMENLERİN NÖBET SORUNU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme