-DİYARBAKIR’DA BİR TON 37 KİLO ESRAR YAKALANDI

-DİYARBAKIR’DA BİR TON 37 KİLO ESRAR YAKALANDI

-Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde gerçekleştirilen arama faaliyetinde 7 bin 756 kök kenevir bitkisi, 911,7 kilo kubar, 126,1 kilo toz olmak üzere bir ton 37,8 kilo esrar ele geçirildi.

-DİYARBAKIR’DA BİR TON 37 KİLO ESRAR YAKALANDI

DİYARBAKIR (ANKA) – Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde gerçekleştirilen arama faaliyetinde 7 bin 756 kök kenevir bitkisi,  911,7 kilo kubar, 126,1 kilo toz olmak üzere bir ton 37,8 kilo esrar ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Kocaköy, Hani ve Lice ilçelerinde 11 Ekim Çarşamba günü ile 13 Ekim Cuma günleri arasında bir operasyon düzenlendi. Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre operasyon kapsamında gerçekleştirilen aramalarda biri uyuşturucu madde imal ve ticareti yapma suçundan aranan olmak üzere iki kişi yakalandı. 208 aracın ve 519 şahsın sorgulaması yapıldı, 18 ev ve eklentisinde adli arama faaliyeti icra edildi. PKK mensuplarına ait iki sığınak ve 2 mağara tespit edilerek kullanılamaz hale getirildi.

-BEŞ EL TELSİZİ ELE GEÇİRİLDİ-

Hani ilçesi Kırım Köyü sınırları içerisinde, mayın/EYP yapımında kullanılan ikisi adet Tol serisi ateşleme sistemine monteli olmak üzere beş adet el telsizi, iki elektrikli fünye, iki metre infilaklı fitil, bir Alpha Fire ateşleme sistemi,  239 adet pil,  500 metre kablo ve üç adet koli bantı ele geçirildi.

-BİR EYP İMHA EDİLDİ-

Lice ilçesi Gökçe Köyü sınırları içinde, ağaçlar arasına gizlenmiş, 5 kiloluk yağ tenekesi içerisine hazırlanmış bir adet EYP düzeneği, bir Alpha Fire ateşleme sistemi, on metre kablo ve bir adet büyük pil ele geçirilerek imha edildi.

-BİR KALAŞNİKOF TÜFEK VE 213 FİŞEK YAKALANDI-

Kocaköy ilçesi Gözebaşı Köyü Eldeğmez mezrası ve Hani ilçesi Yayvan Köyü’nde yapılan aramalarda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, iki şarjör, 213 adet Kalaşnikof fişeği, bir adet keskin nişancı dürbünü ve bir adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi, bir şüpheli şahıs gözaltına alındı.

-45 TÜP ELE GEÇİRİLDİ-

Çınar İlçesi Başaklı Köyü’nde bulunan bir ev ve eklentilerinde yapılan aramada altı adet 12 kiloluk mutfak tüpü, 39 adet piknik tüpü, 4 adet el telsizi, 2 adet şarj alet ive adaptörü bulundu. Olay ile ilgili bir şüpheli gözaltına alındı.

-7 BİN 756 KÖK KENEVİR ELE GEÇİRİLDİ-

Kocaköy ilçesi Şaklat Köyü ile Boyunlu Köyü sınırları içindeki arazilerde icra edilen arama faaliyetinde ise 7 bin 756 kök kenevir bitkisi,  911,7 kilo kubar, 126,1 kilo toz olmak üzere bir ton 37,8 kilo esrar ele geçirildi. Kenevir bitkileri numuneleri alındıktan sonra imha edildi. (ANKA)

(HM/ERD)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İSTİYORUZ!
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”
Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez Fen Lisesi’ne yazık etmeyin”