Polisten öğretmenlere sert müdahale

Milli Eğitim'in yeni müfredatına karşı Bakanlık önünde basın açıklaması yapmak isteyen Eğitim-İş sendikası üyelerine polis müdahale etti.

Polisten öğretmenlere sert müdahale
Polisten öğretmenlere sert müdahale İşte olay anları Milli Eğitim'in yeni müfredatına karşı Bakanlık önünde basın açıklaması yapmak isteyen Eğitim-İş sendikası üyelerine polis müdahale etti. Genel Başkan Orhan Yıldırım’ın olay sırasında parmağından yaralandı. Polisin müdahalesinin ardından grup Güvenpark'a yönlendirildi. Burada da basın açıklaması engellendi ve öğretmenlere açıklama için Tandoğan adres gösterildi. Bunun üzerine sendika Tandoğan'da açıklama yaptı. Eğitim-İş Adana 1 No’lu Şube Başkanı Galip Reha Ertekin basın açıklamasında yaşananlarla ilgili şunları söyledi; “Gerici müfredat karşıtı basın açıklamamıza polisin sert müdahalesi ile karşı karşıya kaldık. Gerici ve Atatürksüz müfredata karşı Eğitim-İş’in MYK’sı, şube ve temsilcilik başkanlarıyla üyelerinin bulunduğu Milli Eğitim Bakanlığı önünde yapacağımız basın açıklamasına polisin sert müdahalesine maruz kaldık. Genel Başkan Orhan Yıldırım ve Genel Sekreterimiz Ebru Sungar başta olmak üzere polisin sert müdahalesi gerçekleşti. Eğitim-İş’li öğretmenler olarak Atatürk’ü anlatmak için bu gerici eğitim sisteminden asla izin almayacağız. Bilimsel laik çağdaş eğitimi çocuklarımıza öğreteceğiz.”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3