LGS VE YGS SINAVI YERİNE TEK SINAV

-Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, üniversiteye giriş sistemiyle ilgili “Türkçe ve Matematik bu sınavın merkezinde olacak” dedi.

LGS VE YGS SINAVI YERİNE
TEK SINAV

ANKARA (ANKA) - Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, üniversiteye giriş sistemiyle ilgili “Türkçe ve Matematik bu sınavın merkezinde olacak” dedi.

YÖK Başkanı Saraç, 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde üniversiteye giriş sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Saraç, yalın ve sade bir sitemin kaçınılmaz olduğunu belirtti ve şu anki sistemin iki aşamalı olduğunu hatırlatarak “İlki mart, ikincisi haziran ayında toplam 5 gün sürmektedir. Neredeyse 4 aya yayılan bu durum lise eğitimini olumsuz etkilemektedir. Yeni düzenleme ile sınavı bir hafta sonunda başlayıp bitirmeyi planlamaktayız” dedi.

-“SORULAR ESKİSİ GİBİ MİLLİ EĞİTİM MÜFREDATINDAN OLACAK”-

Yeni siteme ilişkin “Türkçe ve Matematik bu sınavın merkezinde olacak” diyen Saraç, 18 sekiz puan türünü de azaltmayı düşündüklerini belirterek “Sorular yine eskisi gibi Milli Eğitim müfredatından olacak” dedi. (ANKA)
(MLT/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme