-ATAŞEHİR BOZKIRIN TEZENESİNİ ANDI

-Ataşehir Belediyesi, “Bozkırın Tezenesi” olarak adlandırılan, ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ı, ölümünün 5. yıl dönümünde düzenlediği bir etkinlikle andı. Etkinlikte araştırmacı yazar Ahmet Özdemir ozanın yaşamı ve türküleri hakkında bilgiler verirken, sanatçı Mustafa Tatlıtürk, Ertaş’ın türkülerini çalıp söyledi.

-ATAŞEHİR BOZKIRIN TEZENESİNİ ANDI

İSTANBUL (ANKA) - Ataşehir Belediyesi, “Bozkırın Tezenesi” olarak adlandırılan, ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ı, ölümünün 5. yıl dönümünde düzenlediği bir etkinlikle andı. Etkinlikte araştırmacı yazar Ahmet Özdemir ozanın yaşamı ve türküleri hakkında bilgiler verirken, sanatçı Mustafa Tatlıtürk, Ertaş’ın türkülerini çalıp söyledi.  

Ataşehir Belediyesi, İçerenköy’deki kültürevine adını verdiği Neşet Ertaş’ı ölümünün 5. yıl dönümünde düzenlediği belgesel gösterimi ve panelle andı. Alâettin Bahçekapılı’nın sunumuyla gerçekleşen etkinlikte araştırmacı yazar Ahmet Özdemir  sinevizyon eşliğinde sanatçının yaşam öyküsünü sergiledi. Özdemir, 5 yıl önce Anadolu’nun son büyük halk ozanını ve filozofunun kaybedildiğini dile getirerek, “Kuşku yok ki Neşet Ertaş, eserleriyle sonsuza kadar yaşayacaktır” dedi.

Ekinlik kapsamında Türk Halk Müziği sanatçısı Mustafa Tatlıtürk, Ertaş’ın türkülerini çalıp söyledi. TRT eski sunucularından Levent Bitecik ise Ertaş’ın şiirlerini seslendirdi. (ANKA)
(MLT/GO)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3